Żużel - Best Speedway Tv

„Ten sezon będzie sezonem Jarka Hampela” - wywiad z Jackiem Ziółkowskim po meczu z Unią Leszno | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

„Ten sezon będzie sezonem Jarka Hampela” – wywiad z Jackiem Ziółkowskim po meczu z Unią Leszno

Jackiem Ziółkowskim

Ten sezon będzie sezonem Jarka Hampela” – wywiad z Jackiem Ziółkowskim po meczu z Unią Leszno

gab 4129 normal e1652005095188

Spotkanie na szczycie tabeli pomiędzy Motorem Lublin, a Unią Leszno nie było wyrównane jak wszyscy liczyli. Gospodarze od początku pokazali deklasacje przy Z5 i pokonali pewnie Byki 58:32.

Po meczu wypowiedział się manager Motoru – Jacek Ziółkowski. Opowiedział między innymi o tym co dało jego drużynie dużą przewagę, jak ocenia debiut młodego Australijczyka, a także o formie Jarosława Hampela.

Dziś dwukrotnie na torze zaprezentował się Fraser Bowes. Jak Pan ocenia występ tego młodego Australijczyka?

Jacek Ziółkowski: Chłopak się objeżdża, starty są mu bardzo potrzebne. Ze względu na to, że nie było Dominika, a wynik meczu był tak wysoki, to mogliśmy sobie pozwolić na to, żeby puścić go w dwóch wyścigach. Myślę, że wyścigi tu i w lidze U24 pomogą chłopakowi się rozwinąć.

Czy Jarosław Hampel jest teraz zawodnikiem, którego oczekiwał Pan od początku sezonu?
Ja mówiłem, że ja w Jarka wierzę i miałem spotkanie z Markiem Kępą i obaj uważaliśmy, że ten sezon będzie sezonem Jarka Hampela. Na początku miał pewne problemy sprzętowe, które udało się mu pokonać.

Czy ze względu na plandekę przygotowanie toru było inne niż do tej pory?
W sytuacji, kiedy mecz jest zagrożony i musi być plandeka, to są pewne procedury. Tor musi być ubity, zrobiony na twardo. Mieliśmy pewne obawy, bo w tym sezonie plandekę przed meczami miał Gorzów czy Ostrów i oba zespoły przegrały. I teraz my mieliśmy mieć plandekę przed meczem i trochę się baliśmy, ale na szczęście udało się to odwrócić.

FB IMG 1651937055461

Czy spodziewał się Pan tak ogromnej przewagi?
Wydaje mi się, że nikt się nie spodziewał. Szybkie tempo zawodów i to, że zawodnicy gości od razu nie wstrzelili się w ustawienia, a potem już nie było kiedy robić korekt, bo do ósmego biegu wyścigi leciały non stop, pozwoliło nam odskoczyć. Potem już nie było tak jednoznacznej jazdy, już były wyścigi.

Fenomenalna postawa Mikkela Michelsena, ale znów świetny występ juniorów – łącznie 15 punktów.
Przed meczem obawiałem się, myślałem, że jeżeli zrobią 11 punktów, tyle co w Toruniu to będzie okej. To już będzie, to na co liczę i co pozwoli nam zwyciężyć w tych zawodach. Zrobili więcej i wynik jest większy.

Fot. Motor Lublin

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×