Jarosław Hampel o motywacji, Reprezentacji Polski i Grand Prix na żużlu
Jarosław Hampel o motywacji, Reprezentacji Polski i Grand Prix na żużlu
Jarosław Hampel, podzielił się swoimi spostrzeżeniami i planami na nadchodzący sezon żużlowy w rozmowie dla Tygodnika Żużlowego na temat jego odrodzenia, motywacji oraz ewentualnego udziału w Grand Prix w Warszawie.
Hampel zaczął od podkreślenia, że każde powołanie do reprezentacji Polski jest dla niego ogromnym wyróżnieniem i motywacją. Opowiada o niedawno zakończonym zgrupowaniu na Malcie, gdzie uczestniczył w przygotowaniach razem z najlepszymi zawodnikami na świecie. Podkreśla, że bycie częścią tej grupy jest dla niego nobilitacją i zaszczytem.
„Cały czas jest to nobilitacja, wielkie wyróżnienie i motywacja. Jest to dla każdego zawodnika wielkie wyróżnienie i zaszczyt. Każde powołanie do reprezentacji sprawia mi ogromną radość. Jest to dla mnie ogromna motywacja, aby zrobić wszystko, by ponownie być razem z najlepszymi” – mówi Hampel
Zapytany o ewentualne powołanie do Grand Prix, Hampel odpowiada, że chciałby tam wystąpić, ale póki co nikt się z nim jeszcze nie kontaktował. Podkreśla, że cierpliwie czeka na taką szansę i byłby gotów podjąć to wyzwanie. Hampel jest realistyczny. Nie odczuwa ciśnienia ani presji przed Grand Prix w Warszawie. Betonuje, że najpierw chce sprawdzić swoją formę na torze, zanim podejmie decyzję o udziale w zawodach.
-„Ja jestem realistą, twardo stąpam po ziemi i najpierw trzeba sprawdzić, jak ja się prezentuję na torze. Fizycznie czuję się naprawdę bardzo dobrze, ale dochodzą czynniki sprzętowe i wiele innych” – komentuje Hampel.
Na pytanie o sprzęt na nadchodzący sezon, Hampel potwierdza, że silniki od Flemminga Graversena będą nadal bazą ich działań. Podkreśla dobre relacje i kontakt z Graversenem oraz pewne rozwiązania testowane pod koniec poprzedniego sezonu. – „Baza, na której będziemy pracować, już jest zrobiona. Mam dobre relacje i kontakt z Flemmingiem i liczę, że sprzętowo też będzie to poukładane odpowiednio” – dodaje.
Podsumowując Jarosław Hampel wydaje się być zmotywowany i gotowy na wyzwania sezonu 2024. Jego optymizm co do udziału w Grand Prix jest widoczny, ale jednocześnie zachowuje zdrowy realizm w podejściu do swojej formy i sprzętu. Czekamy z niecierpliwością na kolejne emocje, jakie przyniesie ten sezon żużlowy.


MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ
- Żużel. Motor Lublin wiele na tym straci! Te dane są dla nich bezlitosne [Analiza]
- Żużel. Sparta Wrocław jedzie na zgrupowanie. Góry mają być początkiem marszu po złoto
- Żuzel. Znamy pełną obsadę Memoriału Alfreda Smoczyka w Lesznie! Jeden wielki nieobecny!
- Żużel. To on będzie bronił tytułu IMME – lider GKM Grudziądz
- Żużel. Zagraniczny junior wchodzi na żużlowe salony! Na kogo warto zwrócić uwagę?