Żużel - Best Speedway Tv

Jakub Kozaczyk: Rawicza to ja się nie boję | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jakub Kozaczyk: Rawicza to ja się nie boję

Jakub Kozaczyk

Jakub Kozaczyk: Rawicza to ja się nie boję

Gościem środowego magazynu na kanale Best Speedway Tv był działacz SpecHouse PSŻ-u Poznań — Jakub Kozaczyk. W programie Jakub Kozaczyk opowiedział o rozkładzie sił w drugiej lidze, o współpracy ze Stalą Gorzów oraz o obozie integracyjnym.

Drużyna z Poznania przeszła rewolucję. Działacze i fani czarnego sportu poznańskiego zespołu mają nadzieję, że ten sezon będzie zdecydowanie lepszy od ubiegłego.

Od tego sezonu w 2. Lidze Żużlowej nie będą musieli startować zawodnicy U24, jak było to w latach ubiegłych. Czy ta zmiana wyjdzie klubą na dobre?
Tu zawodników nie ma i nie ma skąd ich brać a te kwoty, które sobie żądają za podpisy, są czasem niejednokrotnie wyższe od zawodników, którzy są seniorami. Tu mogę przytoczyć przykład Benjamina Basso, zawodnik ma u nas ważny kontrakt. Nie mam z nim podpisanego aneksu finansowego, dlatego że chłopak, który nie zdobył jeszcze ani jednego punktu w lidze polskiej, wymagania ma zbliżone do Kacpra Gomólski.

– Musimy wpuszczać tych zawodników więcej, dlatego też się tak dzieje. Bo jak mamy 10 zawodników i 10 miejsc to wiadomo, że te stawki będą podbijane, a w pewnym momencie te kluby pękną. To musi być wyważone, trzeba patrzeć na budżet, żeby wszystko, co na papierze było zapłacone, a nie tylko obiecane –ocenił Jakub Kozaczyk

26 listopada 2019 roku podpisano długoletnią umowę partnerską pomiędzy Stalą Gorzów a PSŻ Poznań. Czy ta współpraca będzie nadal kontynuowana?
Współpraca ze Stalą Gorzów raczej nie będzie kontynuowana. W zeszłym sezonie jedynie ta współpraca polegała na tym, że Piotr Paluch był trenerem naszej drużyny. Bardzo chętnie mogę rozmawiać z każdym klubem, my jesteśmy otwarci, ale tu taka współpraca nie miałam większego sensu. My dla Stali już nic nie mogliśmy zrobić, tylko oni dla nas. Zapraszamy do nas kibiców z Gorzowa, zapraszamy działaczy, jesteśmy otwarci na wszystkich. Nie chcemy się z nikim kłócić, chcemy żyć ze wszystkimi w zgodzie – oznajmił działacz poznańskiego klubu.

Kto będzie najgroźniejszym rywalem w walce o play-offy? 
Najgroźniejszym rywalem będzie Kolejarz Opole i Stal Rzeszów. Nie możemy też skreślać Unii Tarnów czy drużyny Lokomotivu Dauvgapils  . Rawicza to ja się nie boję. Trochę słabsza jest Polonia Piła, ale trzymam za nich kciuki. Od lat jestem kibicem Polonii, na pierwsze mecze jeździłem właśnie do Piły i liczę na to, że oni powstaną. Żużel jest nieobliczalny. Czwórka na play-offy: Opole, Poznań, Rzeszów, Tarnów. Szampana otwiera ten, kto wygra play-offy, a nie rundę zasadniczą – stwierdził bohater magazynu.

Sezon żużlowy zbliża się wielkimi krokami. Czy drużyna SpecHouse PSŻ Poznań ma w planach jakiś obóz?
Jest przewidziane zgrupowanie 24-27 lutego. Obóz odbędzie się w Gdańsku. Zawodnicy będą mieć do dyspozycji hotel nad samą plażą. Zintegrują się, poznają, pokrzyczą, pobiegają, na tym ten obóz ma polegać, ma być bardziej integracyjny. Żeby nasza drużyna była monolitem, żeby jeden za drugim stał, żeby się chłopaki polubili, poznali, żeby na torze byli drużyną, a nie tylko panami, którzy przyjeżdżają na mecz i nie wiedzą, jak nazywa się kolega z drużyny, dlatego chcemy ich zintegrować – zakończył Jakub Kozaczyk

fot. SpecHouse PSŻ Poznań

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×