Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Jaką rolę w sprowadzeniu Jasona Doyle’a do GKM-u miał Max Fricke? Marcin Murawski zdradza kulisy

Jasona Doyle

Autor: Paweł Schonert

Jaką rolę w sprowadzeniu Jasona Doyle’a do GKM-u miał Max Fricke? Marcin Murawski zdradza kulisy.

Po sezonie 2023 w Grudziądzu podjęto decyzję o rozstaniu z Nickim Pedersenem. Dotychczasowy lider ekipy GKM-u zawodził w meczach wyjazdowych i zaczęto poszukiwać zastępstwa. Było oczywiste, że musi być to zawodnik z ligowej czołówki, który będzie regularnie osiągał zdobycze dwucyfrowe. Nad Wisłą już od kilku lat starano się o angaż Jasona Doyle’a. Były mistrz świata to stały uczestnik cyklu GP i zawodnik znany z nieustępliwości i twardej jazdy. Jego profil jest niejako tożsamy z Powera.

Ścieżki Jasona dotychczas nie przecinały się z Grudziądzem, ale spadek Wilków Krosno otworzył dla zespołu szansę na zakontraktowanie weterana torów żużlowych. Determinacja włodarzy GKM-u była olbrzymia i w klubie mocno liczono na wsparcie Maxa Fricke’a. Zawodnik, który przyszedł do Gołębi z Falubazu Zielona Góra znakomicie wprowadził się do drużyny i z miejsca stał się liderem pomimo roku jazdy na zapleczu Ekstraligi.

IMG 3786

Max i Jason to koledzy z kadry, nie może zatem dziwić, że udział pierwszego z nich w negocjacjach z mistrzem świata z sezonu 2017 był znaczny. Prezes GKM-u, Marcin Murawski, w rozmowie z telewizją Ekstraliga TV ujawnia kulisy transferu:

„Od początku mieliśmy taki plan, żeby pomógł Max Fricke. Dzisiaj mogę powiedzieć, że do Jasona dzwoniłem trzy lata z rzędu i zawsze coś stawało na przeszkodzie. Powiedziałem mu o tym i się zaśmiał, że trzy lata telefon dzwonił. Udało się. Według mnie Jason w Grudziądzu pokazywał, że jeździ na wysokim poziomie, pasuje mu ten tor. Przede wszystkim jest twardy, podobnie jak Nicki Pedersen, a na pewno taki zawodnik jest potrzebny drużynie.”

Oprócz wspomnianych zawodników w zespole będzie jeszcze jeden AustralijczykJaimon Lidsey. Czy trio z antypodów da grudziądzanom upragniony awans do fazy play-off? Tego jeszcze nie wiemy, ale niewątpliwie łatwiej będzie zbudować dobrą atmosferę w drużynie.

skład reszty świata
Fot. Natalia Gotter

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *