Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA/Wywiady

Jak wygląda relacja Thomsena z tunerem Jabłońskim?

Anders Thomsen

Autor: Patrycja Kowalczuk

Jak wygląda relacja Thomsena z tunerem Jabłońskim?

Tuningowanie silników w żużlu jest rzeczą całkowicie naturalną, za którą to odpowiadają tunerzy. Modyfikacje wprowadzane w silniku mają za zadanie poprawić jego osiągi oraz dostosować go pod konkretne preferencje zawodnika.

W zeszłym tygodniu gościliśmy na naszym kanale zawodnika Stali Gorzów Anders Thomsen. Podczas rozmowy poruszone zostały tematy dotyczące m .in. zdrowia zawodnika czy sytuacji w Stali. Duńczyk został zapytany jak wygląda jego relacja z tunerem Krzysztofem Jabłońskim.

– Mam bardzo dobrą relację z moim tunerem. Współpracę podjęliśmy dopiero w połowie zeszłego sezonu, ale szybko się zrozumieliśmy. To Jabłoński. Podczas zimy byłem w ciągłym kontakcie z nim odnośnie tego, jak chcę by był zbudowany silnik. Rozmawiamy dużo podczas zimy po to, by uczynić silnik, chociaż odrobinę lepszym dla mnie. On [Jabłoński, przyp. red.] robi naprawdę dobrą robotę. Silnik jest ważną częścią tej gry i mam nadzieję, że nowy silnik, który wspólnie zbudowaliśmy, zdobędzie dużo punktów – powiedział nam Anders Thomsen.

Podczas przerwy między sezonami współpraca między zawodnikiem a jego tunerem jest bardzo intensywna, a wszystko to po to, by wejść w nowy sezon w pełni przygotowanym. Na kanwie jego wypowiedzi, postanowiliśmy dowiedzieć się jak wygląda współpraca z tunerem w trakcie sezonu.

Plany sparingowe H. Skrzydlewska Orła Łódź

– W trakcie sezonu odwiedzał mnie wielokrotnie i sprawdzaliśmy, testowaliśmy jakieś nowe rzeczy. Był ze mną podczas niektórych meczów Ekstraligi i wykonywał drobne zmiany. Więc widujemy się dosyć często. Silnik wytrzymuje około 20 biegów, potem musisz go serwisować, dlatego widujemy się co tydzień – Anders Thomsen.

Z wypowiedzi Thomsena wyłania się obraz dobrej oraz obiecującej współpracy opartej na mocnym zaangażowaniu obu stron. Wyniki tej współpracy będziemy mogli oglądać w nadchodzącym sezonie Ekstraligi, który to Stal Gorzów rozpocznie meczem wyjazdowym z Toruniem 8 kwietnia.

Fot. Łukasz Wilk

MAGAZYN ŻUŻLOWY, AKTUALNOŚCI I CIEKAWOSTKI NA NASZYM KANALE – kliknij TUTAJ

Jak wygląda relacja Thomsena z tunerem Jabłońskim?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×