Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Inwestycja w skyboxy w Częstochowie tylko tymczasowa? Prezes opowiedział o dalszych planach

skyboxy

Autor: Bartosz Glapiak

Inwestycja w skyboxy w Częstochowie tylko tymczasowa? Prezes opowiedział o dalszych planach

W ostatnich tygodniach pojawiła się informacja o planach zarządu zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa o chęci inwestycji w ekskluzywne skyboxy na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej. Takie rozwiązanie miałoby być jednak tylko tymczasowe. O dalszych planach opowiedział prezes klubu, Michał Świącik.

Wszystko rozgrywa się wokół budowy nowej trybuny nad parkiem maszyn. Sternik częstochowskiego klubu zaznaczył w rozmowie w naszym magazynie, że remont na obiekcie nigdy nie został dokończony. Obecnie prosta jest modernizowana jeszcze ze starego stadionu. W projekcie realizowanym w 2007 roku zawarto budowę trybuny głównej na przeciwległej prostej. Michał Świącik przyznał, że miałaby ona wyglądać podobnie do tej w Bydgoszczy.

Dominik Kubera: „To był na pewno trudny i stresujący dla mnie moment”

– Powoli chcemy rozmawiać z miastem o ewentualnej dalszej realizacji i dokończeniu tego stadionu. To byłaby taka wisienka na torcie, która nas tutaj w tej chwili bardzo drażni, że jest tak, a nie inaczej – powiedział prezes Włókniarza.

Jak oznajmił gość magazynu Best Speedway Tv, system skyboxów byłby przeznaczony dla sponsorów klubu i kibiców do czasu ewentualnego remontu. – Staramy się wychodzić do przodu, jeśli chodzi o dzisiejsze wymogi, także sponsorów i kibiców, bo te sygnały do nas docierają od przynajmniej kilku lat, że strefa VIP na stadionie w Częstochowie troszeczkę jest za mała – przyznał prezes Michał Świącik.

Takie tymczasowe rozwiązanie na stadionie Włókniarza zapewniłoby klubowi korzyści. Według słów sternika klubu spod Jasnej Góry, miasto inwestowało na innych częstochowskich obiektach w strefy VIP czy pawilony dla sponsorów. – Dlaczego Włókniarz miałby być pokrzywdzony? – dodał nasz rozmówca.

Jednocześnie Michał Świącik zapewnił, że inwestycja w skyboxy nie będzie przeszkadzała w rozgrywkach ligowych, gdyż nie będzie ingerowała w park maszyn oraz park techniczny.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Fot. Paweł Wilczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×