Dominik Kubera: "To był na pewno trudny i stresujący dla mnie moment" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Dominik Kubera

Dominik Kubera: „To był na pewno trudny i stresujący dla mnie moment”

Dominik Kubera w naszym Magazynie Best Speedway TV przez jednego z widzów na czacie został zapytany o najtrudniejszy bieg w karierze. 23-latek przyznał, że jeden z takich wyścigów miał miejsce w ubiegłorocznym finale.

Michał Świącik: „W przyszłości bardzo chcielibyśmy tu zrobić rundę Grand Prix”

235287918 10223520414732812 1557265275082162348 n

Dominik Kubera w tak młodym wieku ma już wiele sukcesów na swoim koncie, m.in. zdobył 6 złotych medali Drużynowych Mistrzostw Polski oraz w ubiegłym roku po raz pierwszy stanął na podium Indywidualnych Mistrzostw Polski, wywalczając srebrny medal. W swojej karierze odjechał na pewno wiele wyścigów, które można określić mianem najtrudniejszego, jednak Dominik w naszym magazynie wspomniał o jednym.

– No myślę, że w tamtym roku miałem taki wyścig w meczu finałowym ten 13, gdzie zostałem sam naprzeciwko dwóch zawodników świetnych z Grand Prix i wiedziałem, że tak de facto niosę na sobie ciężar złotego medalu mistrzostw Polski, więc to był na pewno trudny i stresujący dla mnie moment. – powiedział Dominik Kubera

Kubera w swojej karierze reprezentował barwy pięciu drużyn, w trzech z nich jeździł jako gość, były to kluby z Rawicza, Bydgoszczy oraz Krakowa. Natomiast pełnoprawnie ścigał się dla Unii Leszno, której jest wychowankiem w latach 2015-2020 i dla Motoru Lublin od sezonu 2021. Przypomnijmy, że zawodnik będzie jeździł z Bartoszem Zmarzlikiem Mistrzem Świata w jednej drużynie i który będzie bronił złotego medalu w indywidualnych mistrzostwach świata.