Żużel - Best Speedway Tv: Najnowsze Aktualności i Wiadomości

Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska/Turnieje Indywidualne

Indywidualne Mistrzostwa Wielkiej Brytanii: fantastyczne widowisko i dziwaczne zakończenie

Indywidualne Mistrzostwa Wielkiej Brytanii

Autor: Sebastian Krauz

Indywidualne Mistrzostwa Wielkiej Brytanii: fantastyczne widowisko i dziwaczne zakończenie

Za nami Indywidualne Mistrzostwa Wielkiej Brytanii 2022. W rywalizacji na Narodowym Stadionie Żużlowym Belle Vue, udział wzięło 18 zawodników (17 pojawiło się na torze). Zawody od początku trzymały w napięciu, ale końcówka wywołała wiele kontrowersji wśród kibiców i obserwatorów.

Początek zawodów zapowiadał fantastyczny turniej. Od początku obserwowaliśmy bardzo emocjonujące oraz wyrównane zawody. Już w pierwszym biegu mogliśmy bowiem zaobserwować kapitalną pogoń Chrisa “Bombera” Harrisa, który przebił się z czwartej, na pierwszą pozycję. Takich biegów mieliśmy jednak zdecydowanie więcej w całym turnieju.

Po biegu czwartym zaczął jednak kropić lekki deszcz, co nie zwiastowało najlepiej. Zawody były kontynuowane, jednak tor z każdym kolejnym biegiem starał się coraz trudniejszy (chociaż zawodnicy mimo wszystko dość płynnie pokonywali kolejne łuki). Organizatorzy robili wszystko, żeby odjechać wszystkie biegi. Zawody udało się dociągnąć do 12 biegu, po którym organizatorzy spotkali się z zawodnikami. Podczas tego spotkania (które trwało niemal 30 minut), podjęto decyzję o zakończeniu zawodów po 12 biegu.

Po zakończeniu turnieju, organizatorzy zdecydowali, że Mistrz Wielkiej Brytanii 2021 Adam Ellis zostanie nominowany jako dzika karta na Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff. Decyzja ta wywołała ogólną konsternację oraz spotkała się z silną krytyką, bowiem po 12 biegach na prowadzeniu była trójka zawodników z 8 punktami (Tom Brenna, Chris Harris, Daniel Bewley). Ellis natomiast zajął dopiero 14 miejsce i zgromadził raptem 1 punkt (0, w, 1).

Ellis, czyli srebrny medalista DPŚ 2016 w przeszłości w Polsce reprezentował kluby z Ostrowa, Gorzowa, Rzeszowa, a obecnie zdobywa punkty dla łotewskiego Lokomotivu Daugavpils w 2. Lidze Żużlowej, w której Brytyjczyk legitymuje się 13. średnią zdobywając 1,966 pkt/bieg. W brytyjskiej Premiership Adam Ellis jeździ w drużynie Sheffield Tigers. 26-letni Brytyjczyk miał już okazję zadebiutować w cyklu wyłaniającym najlepszego żużlowca na świecie podczas turnieju w Cardiff w 2017 roku. Wówczas pełnił on rolę rezerwowego. Na tor wyjechał w biegu 16. i na metę przyjechał jako ostatni.

Zawody mają być ponownie rozegrane w innym terminie, który nie został jeszcze podany. Jak podali organizatorzy, kibice powinni zachować swoje bilety, ponieważ będą one ważne w drugim terminie. Ponadto dla kibiców ma pojawić się zniżka (£10) na zakup biletów w nowym terminie.

– W regulaminie była procedura, dzięki której po biegu 12 można było uznać wyniki za wiążące. Po konsultacjach między zawodnikami a SCB uznaliśmy, że zawody zostaną rozegrane ponownie. Każdy zawodnik chciał powtórzyć te zawody. Wszyscy chcą być mistrzami Wielkiej Brytanii i rozumiemy to. Przepraszamy wszystkich, ale to brytyjska pogoda – i to 16 zawodników, którzy pasjonują się byciem brytyjskim mistrzem. Chcą mieć możliwość ścigania się w 22 biegach i to się stanie – powiedział BSP Chairman Rob Godfrey.

Tegoroczne Grand Prix Wielkiej Brytanii odbędzie się 13 sierpnia na Principality Stadium w Cardiff. Transmisja z zawodów w Eurosport Extra na platformie player.pl.

Punktacja:
1. Tom Brennan – 8 (3,2,3) 
2. Chris Harris – 8 (3,3,2) 
3. Daniel Bewley – 8 (3,3,2) 
4. Daniel King – 7 (1,3,3) 
5. Scott Nicholls – 7 (2,2,3) 
6. Kyle Howarth – 6 (2,1,3) 
7. Steve Worrall – 5 (0,3,2) 
8. Lewis Kerr – 5 (3,1,1) 
9. Charles Wight – 5 (2,2,1) 
10. Richard Lawson – 4 (1,2,1) 
11. Richie Worrall – 3 (0,1,2) 
12. Leon Flint – 2 (2,u,0) 
13. Connor Mountain – 1 (1,0,0) 
14. Adam Ellis – 1 (0,w,1) 
15. Paul Starke – 1 (1,0,d) 
16. Jack Smith – 1 (1) 
17. Danyon Hume – 0 (0,0,0) 
18. Harry McGurk – ns

fot. Speedway GB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×