Aktualności/Turnieje Indywidualne

Indywidualne Mistrzostwa Argentyny zakończone

Argentyny

Autor: Jakub Żak

Zakończyły się Indywidualne Mistrzostwa Argentyny, które w tym roku składały się z 13. zawodów. Już jakiś czas temu było wiadomo, że tytuł trafi do Paco Castagny, który wygrał aż 10. rund. W ostatnim turnieju w Bahia Blance rozstrzygnęły się jednak kolejne pozycje.

Drugie miejsce zajął ostatecznie 20-letni Eber Ampugnani, a na najniższym stopniu podium stanął Alex Acuna. 4. zawodnikiem cyklu został Julio Romano, natomiast 5. pozycja należy do Niemca Mario Niedermeiera. Wyróżnić należy również nazwiska zawodników, którym udało się pokonać Paco Castagne. Mowa tu o Nico Covattim, który startował w dwóch rundach i obie zwyciężył. Przedostatnie zawody w Bolivar wygrał natomiast Fernando Garcia.

Podobnie jak przez większość cyklu w ostatnim turnieju również triumfował Włoch Paco Castagna, a podium uzupełnili Fecundo Cuello i Facundo Albin.

13. rund Indywidualnych Mistrzostw Argentyny to całkiem niezły wynik, ale mimo wszystko szkoda, że topowi żużlowcy z tego kraju nie wzięli udziału we wszystkich turniejach, o co powinni zadbać organizatorzy. Mowa tu zawodnikach takich jak Nicolas Covatti, Lucas Torresi, Fernando Garcia, czy Facundo Albin. Ich stała obecność mogłaby znacznie urozmaicić cykl i stworzyć konkurencję dla Castgny.