Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Ile kosztuje bilet na żużel? Porównanie cen karnetów w Ekstralidze

ile kosztuje bilet na żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Jakub Bielak

Ile kosztuje bilet na żużel? Porównanie cen karnetów w Ekstralidze

Ceny biletów to jeden z głównych tematów wśród kibiców co roku na starcie sezonu żużlowego. Na kilka miesięcy przed rozpoczęciem rywalizacji można jednak już zaopatrzyć się w karnety, a więc bilety całosezonowe z przypisanym miejscem, które powinny wychodzić taniej niż zakup jednorazowej wejściówki na każde spotkanie.

Oglądanie mistrza Polski kosztuje

Najdroższy karnet, biorąc pod uwagę całosezonowe wejściówki obejmujące wejście na siedem spotkań rundy zasadniczej na standardowej trybunie, jest w Lublinie. Platinum Motor jest aktualnym drużynowym mistrzem Polski i po raz kolejny będzie faworytem PGE Ekstraligi. Stadion przy Alejach Zygmuntowskich mieści niewiele ponad 9 tysięcy kibiców, wobec czego zainteresowanie jest zdecydowanie większe od pojemności stadionu. Ceny karnetów nie odstraszyły fanów „Koziołków”, którzy wykupili je w dosłownie kilkanaście sekund.

Najtaniej w Grudziądzu i Częstochowie

Zdecydowanie najtańsze całosezonowe wejściówki znajdziemy w Grudziądzu i Częstochowie. To właśnie tylko w tych dwóch miastach można nabyć karnet na standardową trybunę w cenie poniżej 300 złotych – w Grudziądzu jest to dokładnie 290 złotych, natomiast pod Jasną Górą o dziesięć złotych mniej. Władze Włókniarza ogłaszając ceny całosezonowych wejściówek chwaliły się, że nie uległy one podwyżce w stosunku do sezonu 2023. Zobaczymy, czy taka strategia się opłaci klubowi ze Świętego Miasta.

Ceny karnetów w PGE Ekstralidze na sezon 2024

Motor Lublin – 450 PLN

Stal Gorzów – 345 PLN

Apator Toruń – 340 PLN

Sparta Wrocław – 329 PLN

Unia Leszno – 320 PLN

Falubaz Zielona Góra – 320 PLN

GKM Grudziądz – 290 PLN

Włókniarz Częstochowa – 280 PLN

Żużel na żywo
Fot. Własne
Unia stadionnn
Fot. Czarny Produtions

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *