Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź ma nowego zawodnika!

Orzeł Łódź
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Grzęda

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź ma nowego zawodnika!

W najnowszym komunikacie GKSŻ o numerze 47/2023 dowiedzieliśmy się m.in o nowym zawodniku w Łodzi, Bartosza Nowaka został wypożyczony do H. Skrzydlewska Orła Łódź.

Bartosz Nowak to wychowanek Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Licencję „Ż” zdał stosunkowo późno, bo dopiero w sezonie 2022. Od tego czasu głównie w swojej karierze rywalizował w rozgrywkach juniorskich, Nice Cup, Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, czy turniejach Zaplecza Kadry Juniorów. Przez półtora roku startów ma na swoim koncie 10 wyścigów w lidze. Zdobył w nich jedną „trójkę” i „dwójkę, a pozostałe osiem razy przyjeżdżał na czwartym miejscu. Daje to średnią 0,600 pkt/bieg. Ważną informacją jest, że nadal będzie reprezentował barwy macierzystego klubu w rozgrywkach DMPJ.

W łódzkim klubie będzie musiał rywalizować o miejsce w składzie ligowym. Pewniakiem do jazdy jest Mateusz Bartkowiak, który mając doświadczenie przyniesione z torów PGE Ekstraligi, jest najlepszym spośród juniorów Orła. Najprawdopodobniej rywalizować o skład będzie musiał z Aleksandrem Grygolcem i Sewerynem Orgackim. Co prawda trener Maciej Jąder ma do dyspozycji jeszcze Jakuba Kicińskiego i Tomasza Szeląga, ale są to zawodnicy niedoświadczeni. Szanse debiutu może otrzymać już jutro, bowiem H. Skrzydlewska Orzeł Łódź wybiera się na spotkanie do Ostrowa Wielkopolskiego.

Orzeł Łódź
Fot. Sonia Kaps
Orzeł
Fot. Edyta Wojdeł

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *