Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Franciszek Majewski poradził sobie z trapiącymi go trudnościami. Będzie walczyć o miejsce w składzie

Franciszek Majewski
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Krzysztof Choroszy

Franciszek Majewski poradził sobie z trapiącymi go trudnościami. Będzie walczyć o miejsce w składzie

Abramczyk Polonia Bydgoszcz ma kilku uzdolnionych młodych zawodników, którzy rywalizują ze sobą o miejsce w podstawowym składzie. Wśród młodzieżowców aż czterech może wystartować w meczu Metalkas 2. Ekstraligi. Jednym z nich jest 17-letni Franciszek Majewski, który zimą dołączył do drużyny z Bydgoszczy. W wywiadzie dla Tygodnika Żużlowego junior odpowiedział na pytanie o przejście do „Gryfów” i walkę o skład.

W poprzednim sezonie Franciszek Majewski reprezentował barwy Kolejarza Rawicz. W rozgrywkach ówczesnej 2. Ligi Żużlowej (obecnie Krajowej Ligi Żużlowej) wykręcił średnią biegopunktową na poziomie 1,244, co było najlepszym wynikiem wśród polskich juniorów. Szczególnie dobra była druga połowa sezonu w jego wykonaniu. Ostatecznie po wielu perturbacjach trafił on do Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Młodzieżowiec nie żałuje i jest szczęśliwy z dokonanego wyboru.

– Na pewno niczego nie żałuję. Jestem zadowolony z siebie, że podjąłem taką decyzję – mówił dla Tygodnika Żużlowego Majewski.

17-latek nie mógł liczyć jeszcze na miejsce w podstawowym składzie, a jedynie raz pełnił on funkcję rezerwowego podczas ostatniego spotkania w Gdańsku. Ma on jednak dużą konkurencję w postaci Franciszka Karczewskiego i Oliviera Buszkiewicza. Obaj od początku rozgrywek znajdują się w podstawowym składzie i prezentują dobry poziom. Majewski jednak nie zamierza siedzieć bezczynnie i ostatnio poradził sobie z trudnościami.

Chłopaki radzą sobie dobrze w meczach, więc nie ma podstawy do tego, aby ich wymieniać. Tak naprawdę niedawno doszedłem do ładu ze sobą i sprzętem, więc wszystko się okaże na dniach – zdradził utalentowany junior.

Franciszek Majewski podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów pokazywał się z bardzo dobrej strony. W dwóch rundach zdobył jedenaście punktów, pokazując, że będzie chciał wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie. Być może szansę taką otrzyma już w najbliższą niedzielę. Wtedy Abramczyk Polonia Bydgoszcz pojedzie do Poznania, gdzie zmierzy się z #OrzechowaOsada PSŻ-em Poznań.

438098883 7757529107618391 2217041864016803762 n
Fot. Łukasz Wilk
441493021 7757529967618305 4343258041680333603 n
Fot. Łukasz Wilk

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *