Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Grand Prix na żużlu w Gorzowie. Zmarzlik znów okaże się najlepszy na Jancarzu? [ZAPOWIEDŹ]

Grand Prix na żużlu
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Grand Prix na żużlu w Gorzowie. Zmarzlik znów okaże się najlepszy na Jancarzu? [ZAPOWIEDŹ]

Już dzisiaj czekają nas kolejne emocje na najwyższym żużlowym poziomie. Najlepsi zawodnicy świata ponownie staną do walki w kolejnej rundzie Grand Prix na żużlu. Tym razem areną zmagań elitarnego cyklu stanie się stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie. Turniej może przynieść wiele emocji związanych ze startami biało-czerwonych. W obsadzie zawodów pojawiło się bowiem wyjątkowo dużo reprezentantów Polski. Który z zawodników FIM Speedway Grand Prix okaże się najlepszy?

Dzień przed rozegraniem kolejnej rundy cyklu Speedway Grand Prix poznaliśmy najlepszego zawodnika na świecie ścigającego się na motocyklach o pojemności 250cc. Odbył się bowiem finał SGP3. W trzeciej historycznej edycji tych zmagań triumfował Maksymilian Pawełczak. Bydgoszczanin z kompletem punktów uplasował się na pierwszej pozycji. Na pewno wszyscy będą chcieli, by w „dorosłym” SGP również Polak zaprezentował się w takim stylu. Na pewno jeden z zawodników jest zdolny do takiego występu, a jest nim obecnie najlepszy zawodnik na świecie.

Po pięciu rundach Grand Prix na żużlu liderem klasyfikacji generalnej bez zaskoczenia jest bowiem Bartosz Zmarzlik. Polak ostatnio powiększył swoją przewagę nad konkurentami, wygrywając rundę zmagań o Indywidualne Mistrzostwo Świata w szwedzkiej Malilli. Jego przewaga nad drugim Robertem Lambertem wynosi już osiemnaście punktów i na pewno turniej na „Jancarzu” będzie idealną okazją do powiększenia zaliczki nad pozostałymi rywalami. Oprócz czterokrotnego mistrza, zmierzającego po piąty tytuł na pewno groźni będą czołowi zawodnicy jak wcześniej wspomniany Lambert czy Jack Holder. Swoje umiejętności powinien pokazać również Martin Vaculik, ścigający się na co dzień w barwach miejscowej Ebut.pl Stali Gorzów.

Głównym kandydatem do zwycięstwa z pewnością będzie Bartosz Zmarzlik. Warto przypomnieć zeszłoroczną edycję turnieju na gorzowskim owalu. Wtedy wychowanek miejscowego klubu wręcz wyrwał zwycięstwo w wielkim finale z rąk Leona Madsena i pokazał fantastyczne umiejętności, wygrywając przed własną publicznością. Podium uzupełnił wtedy Fredrik Lindgren. Szwed może pokusić się o powtórkę w tegorocznym turnieju, jednak musiałby pojechać lepiej niż miało to miejsce w Malilli, Landshut czy w Warszawie.

Sobotni turniej będzie również bardzo szczególny dla polskich kibiców. W szóstej rundzie Grand Prix na żużlu wystartuje bowiem aż pięciu reprezentantów Polski. Oprócz stałych uczestników Bartosza Zmarzlika, Szymona Woźniaka i Dominika Kubery zobaczymy jeszcze dwóch naszych rodaków. Pierwszym z nich będzie Oskar Fajfer, który otrzymał od organizatorów „dziką kartę”. Drugim zaś będzie Maciej Janowski. Kapitan Betard Sparty Wrocław pełni rolę drugiego rezerwowego cyklu i zastępuje kontuzjowanego Andrzeja Lebiediewa. Na pewno Zmarzlik, Kubera, Woźniak i Janowski powalczą o awans do półfinału. Taka wydaje się mało prawdopodobna ze strony Oskara Fajfera, jednak być może uda mu się zostać czarnym koniem gorzowskiego turnieju.

Pierwszy wyścig rundy w Gorzowie zaplanowany jest na godzinę 19:00. Tekstową relację na żywo z tych zawodów będzie można śledzić na naszym portalu. Cztery godziny wcześniej rozpoczną się z kolei kwalifikacje, które wyłonią kolejność wybierania numerów na liście startowej. Będzie można je oglądać na antenie Eurosportu 2. Z kolei zmagania w turnieju głównym kibice będą mogli śledzić w Playerze oraz MAX-ie, a także na otwartym kanale TTV.

MAAS 240623 109
Fot. Marta Astachow
MAAS 240623 19
Fot. Marta Astachow

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *