Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Gdańszczanie jadą na trudny teren. Trans MF Landshut Devils – Zdunek Wybrzeże Gdańsk [ZAPOWIEDŹ]

gdańszczanie

Autor: Bartosz Glapiak

Gdańszczanie jadą na trudny teren. Trans MF Landshut Devils – Zdunek Wybrzeże Gdańsk [ZAPOWIEDŹ]

Jednym z trzech niedzielnych spotkań w eWinner 1. Lidze będzie pojedynek beniaminka z Landshut z drużyną Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Oba zespoły po pierwszych swoich spotkaniach znajdują się na dole tabeli. Szczególnie trudne zadanie mają przed sobą gdańszczanie, którzy nie zdobyli jeszcze punktów meczowych.

gdańszczanie
Gdańszczanie jadą na trudny teren. Trans MF Landshut Devils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk [ZAPOWIEDŹ] 2

Mecz będzie kolejną okazją dla zespołów na odbicie się od dna tabeli. Każdy zdobyty punkt będzie na wagę złota w kontekście walki o fazę play-off. Obie ekipy z pewnością nie tak wyobrażały sobie początek sezonu, jednak wydaje się, że więcej można było oczekiwać od podopiecznych Eryka Jóźwiaka. Dwie wysokie domowe porażki nie napawały optymizmem, a doprowadziły jedynie do poważnych rozmów w obozie Zdunek Wybrzeża. Receptą na złe wyniki drużyny ma być wypożyczenie Timo Lahtiego, który nie znalazł miejsca w składzie Orła Łódź.

Gdańszczanie w Zielonej Górze pokazali, że niedługo Zdunek Wybrzeże jest w stanie sięgnąć po pierwsze punkty. Mimo minimalnej porażki zawodnicy wykazali się na torze wolą walki i determinacją. Tej nie powinno zabraknąć także w niedzielę w starciu z beniaminkiem z Landshut, który zdołał już pokonać rywala na własnym torze. Tor w Bawarii jest nowością dla wszystkich zespołów na zapleczu PGE Ekstraligi i szybkie odnalezienie się na nim będzie kluczem do zwycięstwa.

Gospodarze będą liczyć na dobrą postawę swoich liderów oraz zawodników drugiej linii. Szczególnie uwaga kibiców skupiona będzie na Madsie Hansenie, który ostatniego spotkania z Stelmet Falubazem Zielona Góra nie zaliczył do udanych. Przy odpowiedniej dyspozycji Duńczyka oraz m.in. Erika Rissa „Diabły” są w stanie zwyciężyć w tym spotkaniu. Na ich korzyść przemawiać będzie atut własnego toru, choć gdańszczanie na pewno powalczą o każdy centymetr toru.

Awizowane składy:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
1. Wiktor Trofimow
2. Rasmus Jensen
3. Timo Lahti
4. Adrian Gała
5. Jakub Jamróg
6. Kamil Marciniec
7. Marcel Krzykowski

Trans MF Landshut Devils:
9. Kai Huckenbeck
10. Michael Haertel
11. Erik Riss
12. Mads Hansen
13. Dimitri Berge
14. Erik Bachhuber
15. Norick Bloedorn

Fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *