Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa/Wywiady

Francis Gusts: „Zrobimy wszystko co w naszej mocy by wygrać nadchodzące mecze!”

Francis Gusts

Autor: Dawid Procajło

Francis Gusts: „Zrobimy wszystko co w naszej mocy by wygrać nadchodzące mecze!”

Spotkanie uznawane za hit rundy zasadniczej, wciąż wspominane jest przez obserwatorów tego wydarzenia z wypiekami na twarzy. Nie inaczej jest też w drużynie Skorpionów, która mimo porażki, wyjeżdża z Opola z podniesioną głową.

galeria 1

Jeden z czołowych zawodników 2 ligi żużlowej, Łotysz Francis Gusts zgodził się udzielić Nam krótkiej wypowiedzi w której daje jasny pozytywny przekaz na najbliższe mecze dla wszystkich kibiców Skorpionów.

Dawid Procajło (Best Speedway Tv): Dzisiejszy mecz wprawdzie przegrany ale było widać pozytywny duch walki w waszej drużynie. Czy czujesz się po tym spotkaniu wewnętrznie zwycięzcą czy jednak istotniejszą kwestią zewnętrznie wydaje się dla Ciebie wynik całego teamu?

Francis Gusts (SpecHouse PSŻ Poznań): Myślę, że mieliśmy dużą szansę by tu wygrać ale dobrze, że zabieramy ze sobą punkt bonusowy. Nie jesteśmy oczywiście zbyt szczęśliwi ale szukamy pozytywnych stron i rzeczy, które miały miejsce w zespole podczas meczu.

Mój punktowy wynik nie był zbyt dobry, może gdybym zdobył ich więcej to moglibyśmy tutaj wygrać albo chociaż zremisować, myślę, że reszta drużyny jechała całkiem dobrze z mocną drużyną z Opola na ich domowym torze, także myślę, że rezultat jest całkiem niezły.

galeria 2

Dawid Procajło: W ostatecznym rozrachunku twoje punkty mimo, iż nie tak duże jakich oczekiwałeś dały Skorpionom punkt bonusowy w dwumeczu z Opolem. Głód waszej wygranej rósł z każdym kolejnym biegiem aż do ostatniego starcia przy głośnym dopingu grupy poznańskich kibiców. Mimo wciąż buzujących sportowych emocji, powiedz jaki jest twój plan na dwa nadchodzące domowe mecze?

Francis Gusts: Może uda się odjechać jakiś trening ale mam przede wszystkim nadzieję, że najbliższe dwa spotkania w Poznaniu będą dużo lepsze zarówno dla mnie jak i zespołu. To jest nasz domowy tor i to my musimy pokazać kto na Nim rządzi, jeśli chcemy osiągnąć fazę półfinałową a ostatecznie nawet finał. Zrobimy wszystko co w naszej mocy by wygrać nadchodzące mecze!

galeria 3

Dawid Procajło: Widzę, że masz na głowię czapkę Boston Bruins, czy jesteś fanem tego hokejowego zespołu rodem z NHL?

Francis Gusts: Nie, po prostu kupiłem tą czapkę w sklepie i nie miało to dla mnie znaczenia co na niej widnieje, czysty przypadek.

Dawid Procajło: Dziękuję za rozmowę.

Francis Gusts: Dziękuję.

Foto: Sandra Rejzner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×