Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Ostateczne rozstrzygnięcie przed wyborem składu na DME. Finał Turnieju o Złoty Kask [ZAPOWIEDŹ]

Finał Turnieju o Złoty Kask
fot. Roman Biliński

Autor: Edyta Wojdeł

Ostateczne rozstrzygnięcie przed wyborem składu na DME. Finał Turnieju o Złoty Kask [ZAPOWIEDŹ]

Już w Lany Poniedziałek, 01 kwietnia, o godzinie 14:00 na stadionie w Opolu odbędą się ponowne zmagania w Finale Turnieju o Złoty Kask. Polska żużlowa elita powalczy powalczy nie tylko o prestiż, ale również o szansę na reprezentowanie naszej ojczyzny w eliminacjach do Mistrzostw Świata i Europy.

Jeden i chyba zarazem jedyny polski turniej żużlowy otwierający tak wiele drzwi. Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela, dla polskich gwiazd speedwaya, to oprócz możliwości dołączenia do grona takich żużlowych tuz jak: Zenon Plech, Edward Jancarz, Antoni Woryna, Paweł Waloszek, czy Roman Jankowski, również szansa na zakwalifikowanie się do eliminacji w europejskich i światowych Mistrzostwach. Dodatkowo dla naszych rodzimych kadrowiczów będzie to również finalny sprawdzian przed podjęciem próby obrony tytułu Drużynowych Mistrzów Europy na Żużlu. Natomiast dla selekcjonera naszej kadry Rafała Dobruckiego, Lany Poniedziałek stanie się ostatnią okazją do obserwacji żużlowych poczynań naszych przedstawicieli, przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej kształtu polskiej reprezentacji.

Turniej o Złoty Kask to zawody z wieloletnią żużlową tradycją. Organizowany od 1961 roku, a od sezonu 2021 będący również memoriałem ku pamięci Jerzego Szczakiela, przez Główną Komisję Sportu Żużlowego. Listę zwycięzców tychże zawodów zdobią jedne z najznamienitszych polskich, żużlowych nazwisk, a niewątpliwym przodownikiem w zdobywaniu tego zaszczytnego tytułu jest Tomasz Gollob, który za czasów swoich startów, wystarał się o niego aż siedem razy. Jak do tej pory nikt jeszcze nie zbliżył się zbytnio do powtórzenia tego osiągnięcia.

345237106 5343840892385150 2237079146751876996 n
Fot. Roman Biliński

W tym roku fani speedway zbiorą się w Lany Poniedziałek, wokół opolskiego owalu, by kibicować swoim polskim ulubieńcom i obserwować, bez wątpienia, żużlowe zmagania na najwyższym poziomie. Oczywiście żywimy nadzieję, iż kapryśna ostatnimi czasy aura, nie weźmie czynnego uczestnictwa w popularnych obchodach drugiego dnia Świąt Wielkiej Nocy, polegających na wzajemnym polewaniu wodą.

Lista startowa Finału Turnieju o Złoty Kask

1. Szymon Woźniak (Stal Gorzów)
2. Jarosław Hampel (Falubaz Zielona Góra)
3. Maksym Drabik (Włókniarz Częstochowa)
4. Oskar Fajfer (Stal Gorzów)
5. Kacper Woryna (Włókniarz Częstochowa)
6. Wiktor Przyjemski (Motor Lublin)
7. Maciej Janowski (Sparta Wrocław)
8. Piotr Pawlicki (Falubaz Zielona Góra)
9. Mateusz Cierniak (Motor Lublin)
10. Bartosz Zmarzlik (Motor Lublin)
11. Bartłomiej Kowalski (Sparta Wrocław)
12. Dominik Kubera (Unia Leszno)
13. Przemysław Pawlicki (Falubaz Zielona Góra)
14. Bartosz Smektała (Unia Leszno)
15. Grzegorz Zengota (Unia Leszno)
16. Patryk Dudek (Apator Toruń)

Rezerwowi:
17. Krzysztof Buczkowski (Polonia Bydgoszcz)
18. Tobiasz Musielak (Ostrów Wielkopolski)

Który z zawodników zabłyśnie przed nami swą dyspozycją? Czy czeka nas może prawdziwy Prima aprilis? O tym przekonamy się już 1 kwietnia. Wszystkich sympatyków sportu żużlowego zapraszamy serdecznie na godzinę 14:00 do Opola, na stadion przy ulicy Wschodniej 2. Bądź też przed telewizory na antenę Canal+ Sport 5. Początek transmisji godz. 13:30, początek zawodów godz. 14:00.

Zloty Kask 2023
Fot. Roman Biliński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *