Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Fatalny upadek w Peterborough. Znamy stan zdrowia Iversena

Fatalny upadek
fot. Sonia Kaps

Autor: Redakcja

Fatalny upadek w Peterborough. Znamy stan zdrowia Iversena

W sobotni wieczór w Peterborough odbyło się ostatnie żużlowe wydarzenie na obiekcie „Panter”. W emocjonującym turnieju pożegnalnym tego obiektu zwycięstwo odniósł Niels Kristian Iversen. Jednak w finałowym wyścigu Niels doznał spektakularnego upadku, który wywołał duże zaniepokojenie. Duńczyk musiał opuścić stadion w karetce.

41-letni zawodnik imponował w rundzie zasadniczej, zdobywając 14 punktów. Nie zdobył pełnej puli punktów, ponieważ przegrał zaledwie jeden bieg, kiedy to pokonał go Michael Palm Toft w 19. biegu. W finale oprócz Iversena znaleźli się również Ryan Douglas, Ben Cook oraz Steve Worrall. Zgodnie z oczekiwaniami, najbardziej doświadczony z nich, czyli Iversen, znalazł się na czele, ale na jego plecach czaił się Douglas. Niestety, na drugim okrążeniu doszło do kolizji między Australijczykiem a Iversenem, co doprowadziło do spektakularnego upadku obu zawodników. Douglas zdołał wstać samodzielnie, natomiast 41-letni zawodnik musiał opuścić tor na noszach.

Dzisiaj Duńczyk zamieścił komunikat – zdjęcia pokazują, że nie doszło do żadnych złamań, ale całe moje ciało jest obolałe. Lekarze zatrzymali mnie w szpitalu na noc w związku z uderzeniem w klatkę piersiową. Dziękuję za słowa wsparcia – przekazał Niels Kristian Iversen.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *