Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Enea Falubaz Zielona Góra – ebebe PSŻ Poznań. Skorpiony w paszczy Mysz [ZAPOWIEDŹ]

Falubaz Zielona Góra

Autor: Dawid Procajło

Enea Falubaz Zielona Góra – ebebe PSŻ Poznań. Skorpiony w paszczy Mysz [ZAPOWIEDŹ]

Na tego typu pojedynki niezależnie od sportu i klasy rozgrywkowej zwykło się mawiać, że to pojedynek biblijnego Dawida z Goliatem. W tym przypadku zapewne można użyć podobnego frazesu, nazywając zaległy piątkowy pojedynek drugiej kolejki pomiędzy pretendentem ligowym a więc zespołem Enea Falubaz Zielona Góra z ligowym kopciuszkiem czyli tegorocznym beniaminkiem 1. Ligi Żużlowej drużyną ebebe PSŻ Poznań.
galeria 1 5


Dla ekipy Enea Falubaz Zielona Góra, piątkowe spotkanie będzie piątą ligową potyczką sezonu 2023, ponieważ pierwotnie zaplanowany w drugiej kolejce (17.04 godz. 18:30) mecz z ebebe PSŻ Poznań ze względu na złe warunki atmosferyczne i torowe został odwołany oraz przeniesiony właśnie na 12.05 godz. 20:30. Z kolei poznańskie „Skorpiony” przyjeżdżają do grodu Bachusa podbudowane niedzielną domową wygraną z KS ROW Rybnik 46:44, wyrwaną po dwóch podwójnych zwycięstwach w biegach nominowanych.


Drużyna Enea Falubaz Zielona Góra tak jak i w poprzednim roku tak również w tym, ma aspirację, by awansować do PGE Ekstraligi. Z kolei w pierwszym dniu maja na poznańskim Golęcinie odbył się Mecz o Puchar Fundacji PZM, gdzie naprzeciwko siebie stanęła ekipa gospodarzy ebebe PSŻ Poznań oraz zespół Gwiazd 1. i 2. Ligi Żużlowej, w której barwach wystąpili żużlowcy Enea Falubaz Zielona Góra w osobach Przemysława Pawlickiego oraz Krzysztofa Buczkowskiego. Dla zawodników było to świetne sprawdzenie się na tle zawodników rywala na ich domowym torze. Gospodarze wciąż będą osłabieni na pozycji U24, ponieważ nadal niedysponowani do jazdy są zarówno Luke Becker jak i mający go zastępować Wiktor Trofimow, w to miejsce desygnowany został młodzieżowiec Kacper Rychliński.

Mariusz Staszewski po meczu w Ostrowie: “Jesteśmy mocno stratni po tym spotkaniu”


Piątkowy przeciwnik Enea Falubaz Zielona Góra czyli poznańskie „Skorpiony” dość przyzwoicie rozpoczęły swoje ligowe starty w roku 2023. Drużyna ebebe PSŻ Poznań do tej pory dwukrotnie mogła cieszyć się z wygranej i tyle samo razy musiała przełknąć gorycz porażki. Ze znakomitej strony jak do tej pory pokazuje się Duńczyk Jonas Seifert-Salk, będąc kolejny sezon lokomotywą napędową ebebe PSŻ Poznań. Waleczny reprezentant Danii będzie mógł w tym meczu z pewnością liczyć na mocne wsparcie trójki zawodników stanowiących obecnie o sile „Skorpionów” a wcześniej reprezentujących barwy zielonogórskiego klubu w osobach Norberta Krakowiaka, Antonio Lindbaecka oraz Aleksandra Łoktajewa. Dla wspomnianych zawodników przyjazd do Zielonej Góry będzie powrotem na tzw. „stare śmieci” i z pewnością kibice poznańskiej drużyny w tym upatrują atutów drużyny.

galeria 2 4


Faworytem tego spotkania jest oczywiście drużyna gospodarzy, czyli Enea Falubaz Zielona Góra, ale jak pokazała historia żużla, papier ma to do siebie, że musi się potwierdzić na torze. Zespół zielonogórskich „Myszy” mający w swojej talii oprócz wspomnianych wcześniej zawodników również takich doświadczonych żużlowców jak Rohan Tungate czy Rasmus Jensen, są pretendentem do końcowego sukcesu w tegorocznej 1. Lidze Żużlowej. Nie należy przy tym ujmować beniaminkowi rozgrywek, który również zamierza w tym meczu pokazać swoje żądła, jakimi zwykle posługują się „Skorpiony” atakujące swojego oponenta. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, jakie towarzyszą piątkowemu pojedynkowi, można śmiało stwierdzić, że nie szata zdobi zawodnika, a to faworyt ma więcej do stracenia niż zespół jadący teoretycznie na tzw. stracenie. Początek spotkania 12.05 o godz. 20:30.

Awizowane składy:

Enea Falubaz Zielona Góra
9. Przemysław Pawlicki
10. Rasmus Jensen
11. Rohan Tungate
12. Kacper Rychliński
13. Krzysztof Buczkowski
14. Dawid Rempała
15. Michał Curzytek

ebebe PSŻ Poznań
1. Kevin Fajfer
2. Norbert Krakowiak
3. Aleksandr Łoktajew
4. Antonio Lindbaeck
5. Jakub Martyniak
6. Karol Żupiński
7. Kacper Teska

Foto: Sandra Rejzner

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *