Żużel - Best Speedway Tv

Falubaz i Polonia walczą o awans, a w tle trwa rozbiór Falubazu! | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Falubaz i Polonia

Falubaz i Polonia walczą o awans, a w tle trwa rozbiór Falubazu!

Falubaz i Polonia walczą o awans, a w tle trwa rozbiór Falubazu!

Od dobrego miesiąca ruszyły rozmowy zawodników z klubami czy też potencjalnymi klubami w sezonie 2023! W eWinner 1 liga o bezpośredni awans walczą Falubaz Zielona Góra i Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Falubaz w ostatnim czasie w pojedynku z Landshut sprawił niespodziankę i zrobił wstęp wolny na to spotkanie dla swoich kibiców.

Co do tych dwóch klubów to za kulisami mówi się, że Jerzy Kanclerz chętnie widziałby Maxa Fricke i Krzysztofa Buczkowskiego po awansie do PGE Ekstraligi. Jeżeli klub by nie awansował to chętnym na Maxa Fricke jest Włókniarz Częstochowa w miejsce Fredrika Lindgrena.

Jeszcze nie rozpoczęły się rozgrywki play-off, a już zawodnicy są po słowie z rywalami drużyny, z którą walczą w lidze o awans do najlepszej ligi świata. Ale nie takie sztuczki rynek transferowy widział. Swego czasu Falubaz walczący o utrzymanie z GKM Grudziądz w Ekstralidze w trakcie sezonu proponował kontrakt Nickiemu Pedersenowi na następny sezon. Czy takie działania mają na celu osłabienie w trakcie bieżącego sezonu i wzmocnienie swojej drużyny w kontekście nadchodzącego sezonu?

W kuluarach mówi się, że w przypadku awansu klubu z Bydgoszczy mają wrócić Szymon Woźniak, Emil Sajfutdinow(od sezonu 2023 Rosjanie mają wrócić do ścigania) i do tego jakby mieli dołączyć Krzysztof Buczkowski i Max Fricke to bydgoski klub nie byłby skazywany na porażkę jak beniaminek z Ostrowa Wlkp. Do tego wspierani Wiktorem Przyjemskim, który zanotował ostatnio znakomity występ i uzbierał czysty płatny komplet 15 punktów! Także już teraz zaczęła się i trwa walka o składy na sezon 2023.

fot. Marta Astachow

Zostaw komentarz

×