Żużel - Best Speedway Tv

Zmarzlik z Miśkowiakiem w jednej drużynie. Fricke przeciwko Buczkowskiemu, czyli Zaczynamy zmagania szwedzkiej Elit Speedway | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zmarzlik z Miśkowiakiem w jednej drużynie. Fricke przeciwko Buczkowskiemu, czyli Zaczynamy zmagania szwedzkiej Elit Speedway

Elit Speedway

Zmarzlik z Miśkowiakiem w jednej drużynie. Fricke przeciwko Buczkowskiemu, czyli Zaczynamy zmagania szwedzkiej Elit Speedway

3 maja oficjalnie zostaną zainaugurowane rozgrywki Elit Speedway Sweden w której wystąpią Polscy zawodnicy z czołówki światowej m.in Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski czy Patryk Dudek. Sezon rozpoczynamy bez jednej drużyny po tym jak Vetlanda Speedway ogłosiła upadłość. Jak poradzi sobie Eskilstuna Smederna i czy obroni tytuł mistrzowski kraju . Wszystko okaże się na torze.

Elit Speedway

W pierwszym meczu sezonu spotkają się dwie drużyny ze środkowej części tabeli czyli pojedynek Lejonen Speedway- Rospiggarna Speedway. Czy nowy zespół Bartosza Zmarzlika zainauguruje sezon od wygranej na swoim domowym torze. w zespole są nazwiska dobrze znane z polskich lig żużlowych: Jakub Miśkowiak, Patryk Dudek, Oliver Berntzon czy Dimitri Bergé. Goście na czele z kapitanem Kimem Nilsonem, jadą walczyć o jak najlepszy rezultat, poprzedni sezon pokazał, że są niezwykle mocną drużyną zarówno na własnym torze jak i na wyjazdach.

Lejonen Speedway

1. Bartosz Zmarzlik
2. Jakub Miśkowiak
3. Patryk Dudek
4. Oliver Berntzon
5. Dimitri Bergé
6. Mathias Thörnblom
7. Casper Henriksson

Rospiggarna Speedway

1. Timo Lahti
2. Andzey Lebiediew
3. Kai Huckenbeck
4. Kevin Wolbert
5. Kim Nilsson
6. Wiktor Palovaara
7. Daniel Henderson

Kolejne spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco, naprzeciw siebie staną dwa mocne zespoły silnymi liderami na czele. Gospodarze z Piotrem Pawlickim i Oskarem Fajferem będą studzić oczekiwania rywali na odniesienie zwycięstwa, w zespole również obecni są solidni zawodnicy z eWinner 1 ligi żużlowej Vaclav Milik, Jakub Jamróg oraz Marcin Nowak mogą z dobrej strony pokazać się na inauguracji ligi szwedzkiej. Goście z liderem Maciejem Janowskim wspieranym przez Rasmusa Jensena oraz Brady Kurtza mogą sprawić nie jeden kłopot gospodarzowi w drodze do zwycięstwa.

Piraterna Speedway

 1. Vaclav Milik
 2. Jakub Jamróg
 3. Oskar Fajfer
 4. Marcin Nowak
 5. Piotr Pawlicki
 6. Rasmus Broberg
 7. Tomas Jonasson

Dackarna Speedway

 1. Maciej Janowski
 2. Luke Becker
 3. Jacob Thorssell
 4. Rasmus Jensen
 5. Brady Kurtz
 6. Ludvig Lindgren
 7. Alexander Woentin

W kolejnym wtorkowym spotkaniu Szwedzkiej Ligi ESS dojdzie do spotkania w którym Max Fricke pojedzie przeciwko klubowym kolegom z zespołu z polskiej ligi: Stelmet Falubaz Zielona Góra, bowiem w ekipie która przyjedzie w roli gościa obecni są Krzysztof Buczkowski oraz Rohan Tungate. Klasowi rywale są zwiastunem dobrego ścigania w pierwszej kolejce.

Indianerna Speedway

 1. David Bellego
  2.Niels- Kristian Iversen
  3.Chris Holder
  4.Norbert Krakowiak
  5.Max Fricke
  6.Jonatan Grahn
  7.Gustav Grahn

Masarna Speedway

 1. Krzysztof Buczkowski
 2. Antonio Lindback
  3.Przemysław Pawlicki
  4.Adrian Gała
  5.Rohan Tungate
  6.Philip Hellstrom- Bangs
  7.Francis Gusts

Pierwszą kolejkę rozgrywek zamknie spotkanie obrońców tytułu mistrzowskiego Eskilstuna Smederna który będzie podejmował klub Rospiggarna Speedway który to będzie miał za sobą swój pierwszy mecz w sezonie. Czy goście rozpedzeniy cyklem meczowym w lidze szwedzkiej będą w stanie zagrozić mistrzowskiej druzynie. Dokończenie 1 kolejki w czwartek 5 maja o godzinie 19.

fot. Lejonen Speedway

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×