Żużel - Best Speedway Tv

Szwedzki klub ogłosił upadłość. Kontrakt miało tam 4. Polaków | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Szwedzki klub ogłosił upadłość. Kontrakt miało tam 4. Polaków

Szwedzki

Szwedzki klub ogłosił upadłość. Kontrakt miało tam 4. Polaków

Szwedzki klub Vetlanda Speeway 30 marca złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Ośrodek w latach 2015-2021 miał stracić ponad 11,5 mln koron szwedzkich, czyli niecałe 5,2 mln złotych.

275231614 10158823574281219 1502778701505548172 n

Klub odrobił sporo w okresie pandemii, ale to było zdecydowanie zbyt mało, by kontynuować działalność. Ostatecznie Vetlanda zgłosiła upadłość, mając 3 miliony długu w koronach szwedzkich, co przeliczeniu na polskie złoty wynosi dużo ponad 1.3 mln.

Nowy zarząd chce zacząć od zera, by budować klub od podstaw. Konkretniejsze informacje dotyczące przyszłości ośrodka mogą ukazać się po 7 kwietnia, gdy odbędzie się zebranie zarządu.

Reklamy

„Ze strony ligi od dawna zadawaliśmy Vetlandzie pytania o to, jak radzi sobie klub. Niestety, teraz okazuje się, że odpowiedzi, które otrzymaliśmy, nie były zakotwiczone w rzeczywistości, co również stwierdził nowy zarząd Vetlandy i został zmuszony do podjęcia tej niezbędnej decyzji” – mówi prezes Elitspeedway Sweden, Mikael Holmstrand dla elitspeedway.com.

Vetlanda zdobyła w historii aż 11 Drużynowych Mistrzostw Szwecji, co czyni ją drugą najbardziej utytułowaną drużyną w kraju zaraz po Getingarnie Speedway ze Sztokholmu. Klub powstał w 1948 i od tego czasu wywalczył aż 29 medali. Ostatni raz po tytuł sięgnęli w roku 2015, gdy wygrali również World Speedway League. W sezonie 2021 Vetlanda Speedway zakończyła rundę zasadniczą na 5. miejscu, a w ćwierćfinale odpadli z Rospiggarną Hallstavik.

Oczywiste jest, że klub w tym roku nie wystartuje w Bauhaus-Ligan. Oznacza to, że bez kontraktu w Szwecji zostało 4. Polaków, mowa o Piotrze Pawlickim, Pawle Przedpełskim, Tomaszu Gapińskim i Runie Holcie. Zatrudnienie stracili również Martin Smolinski, Aleksandr Łoktajew i Filip Hjelmland.

fot. Vetlanda Speedway/Facebook

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×