Żużel - Best Speedway Tv

Edinburgh Monarchs będą mieli nowy stadion! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Edinburgh

Edinburgh Monarchs będą mieli nowy stadion!

Edinburgh Monarchs będą mieli nowy stadion!

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że drużyna Edinburgh Monarchs od przyszłego roku nie będzie już mogła startować na swoim torze w Armadale. Teraz ogłoszono, że całkiem niedaleko zostanie zbudowany nowy stadion, który od przyszłego roku będzie domowym obiektem „Monarchów”.

Na Armadale Stadium szkocki klub jeździł w lidze od 1997 roku i w tym okresie aż 5 razy wygrali rozgrywki Championship. Niestety pod koniec roku stadion zostanie sprzedany, a Edinburgh Monarchs otrzymali już zawiadomienie mówiące o tym, że po sezonie będą musieli opuścić obiekt, więc musieli znaleźć nową lokację dla stadionu.

Wielu kibiców miało nadzieję, że ta sytuacja pomoże drużynie wrócić do rodzinnego miasta, czyli Edynburga. To się nie udało, ale fani żużla ze stolicy Szkocji będą mieli na stadion nieznacznie bliżej niż do tej pory, bo nowy tor zostanie zbudowany w stolicy hrabstwa West Lothian, czyli w Livingston.

West Lothian Community Stadium ma mieć 1500 krzesełek, a według wizualizacji wszystkie miejsca będą kryte. Tor ma mieć 260 metrów długości i zostanie zrobiony w taki sposób, aby otrzymał międzynarodową licencję, więc będą tam mogły odbywać się również imprezy światowej rangi. Oprócz tego obiekt będzie posiadał tor miniżużlowy, gdzie trenować będzie Monarchs Speedway Academy.

Na razie nie wiadomo, kiedy stadion powstanie, ale aby Edinburgh Monarchs bez problemów mogli brać udział w rozgrywkach Championship budowa musiałaby się zakończyć na przełomie marca i kwietnia 2023. Kolejne szczegóły dotyczące nowego obiektu mają zostać ogłoszone podczas piątkowego meczu na Armadale Stadium, gdy „Monarchowie” będą podejmować Scunthorpe Scorpions w ramach 2. poziomu rozgrywkowego w Wielkiej Brytanii.

FWbm HhXoAAD6To

fot. edinburghmonarchs.co.uk

Reklamy

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×