Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Dwa mecze na zapleczu PGE Ekstraligi przełożone

PGE Ekstraligi

Autor: Bartosz Glapiak

Dwa mecze na zapleczu PGE Ekstraligi przełożone

Dwa mecze na zapleczu PGE Ekstraligi przełożone. W najnowszym komunikacie Głównej Komisji Sportu Żużlowego poinformowano o zmianie terminu dwóch spotkań w 1. Lidze Żużlowej. Ma to związek z Finałem Drużynowych Mistrzostw Europy, który odbędzie się w 22 kwietnia w niemieckim Stralsund.

Mikkel Michelsen: “Największym problemem był początek meczu”

W terminarzu zaplecza PGE Ekstraligi doszło do zamiany. Mecz ebebe PSŻ Poznań – Orzeł Łódź rozpocznie się w sobotę, 22 kwietnia o godzinie 16:30. Pierwotny termin wcześniej ustalono na niedzielę, 23 kwietnia. Z kolei dzień później dojdzie do starcia Zdunek Wybrzeża Gdańsk z Enea Falubazem Zielona Góra. Oba zespoły miały zmierzyć się właśnie w sobotnie popołudnie.

Na taką zmianę w planach wpłynął awans Duńczyków do Finału Drużynowych Mistrzostw Europy. Wczoraj o poranku w Pardubicach podopieczni Nickiego Pedersena wywalczyli przepustkę do decydującego turnieju. W składzie reprezentacji z kraju Hamleta znalazł się Rasmus Jensen, zawodnik zielonogórskiego Falubazu. Wielce prawdopodobne, że wystąpi on również w niemieckim finale w najbliższą sobotę, zatem nie mógłby fizycznie stawić się na spotkaniu ligowym w Polsce.

W związku z takim rozwojem sytuacji Enea Falubaz odjedzie swój wyjazdowy mecz w niedzielę, 23 kwietnia o godzinie 14:00. Stacji Canal+ przeprowadzi transmisje z obu spotkań.

fot. Marta Astachow

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *