Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Dwa komplety kevlarów obowiązkowe od 2023?!

Dwa komplety kevlarów

Autor: Sebastian Krauz

Dwa komplety kevlarów obowiązkowe od 2023?!

PGE Ekstraliga przed sezonem 2023 przechodzi liczne transformacje i reformy. Dotyczą one zmian regulaminowych, nowych wymogów organizacyjnych czy rozgrywek. Teraz jednak, włodarze najwyżej klasy rozgrywkowej w Polsce wprowadzili coś, czego do tej pory nie było. Wszystko wskazuje na to, że od sezonu 2023 każdy klub będzie musiał posiadać dwa komplety kevlarów. Jeden na mecze domowe i drugi na mecze wyjazdowe.

Jest rok 2021. W mediach społecznościowych Speedway Motoru Lublin pojawił się krótki filmik, w którym wystąpili Marcin Wójcik i Waldemar Wilkołek z kabaretu Ani Mru-Mru. Materiał zapowiadał, że już w sezonie 2021 Motor Lublin będzie posiadał dwa komplety kevlarów – domowe i wyjazdowe. Włodarze “Koziołków” tłumaczyli wtedy, że chcą wprowadzić do ligi nowy styl, znany z innych dyscyplin sportowych. Wtedy większość kibiców jeszcze nie podejrzewała, że Motor wprowadza nowy styl do PGE Ekstraligi. Tak się jednak stało.

Adrian Gałai Timo Lahti nie będą startować w Wybrzeżu Gdańsk w sezonie 2023

Motor był pierwszym klubem który zastosował taką innowację i jak się okazuje sprawił, że posiadanie dwóch kevlarów już w przyszłym sezonie będzie obowiązkowe. O takim pomyśle mówiło się już przed startem sezonu 2022, jednak wtedy został on przesunięty, ze względu na zawirowania z wykluczeniem Rosjan z ligi oraz koniecznymi zmianami w systemach rozgrywkowych.

W tym roku, działacze PGE Ekstraligi mieli jednak wrócić do tego pomysłu i planują wprowadzić go w życie. W praktyce oznaczałoby to, że od sezonu 2023, drużyny występujące w najwyższej lidze żużlowej w Polsce byłyby zobowiązane do przygotowania dwóch kompletów kevlarów dla zawodników. Jednego na mecze domowe a drugiego na mecze wyjazdowe.

Fot. Patryk Kowalski

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dwa komplety kevlarów obowiązkowe od 2023?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×