Żużel - Best Speedway Tv

Dwa komplety kevlarów obowiązkowe od 2023?! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Dwa komplety kevlarów

Dwa komplety kevlarów obowiązkowe od 2023?!

Dwa komplety kevlarów obowiązkowe od 2023?!

PGE Ekstraliga przed sezonem 2023 przechodzi liczne transformacje i reformy. Dotyczą one zmian regulaminowych, nowych wymogów organizacyjnych czy rozgrywek. Teraz jednak, włodarze najwyżej klasy rozgrywkowej w Polsce wprowadzili coś, czego do tej pory nie było. Wszystko wskazuje na to, że od sezonu 2023 każdy klub będzie musiał posiadać dwa komplety kevlarów. Jeden na mecze domowe i drugi na mecze wyjazdowe.

Jest rok 2021. W mediach społecznościowych Speedway Motoru Lublin pojawił się krótki filmik, w którym wystąpili Marcin Wójcik i Waldemar Wilkołek z kabaretu Ani Mru-Mru. Materiał zapowiadał, że już w sezonie 2021 Motor Lublin będzie posiadał dwa komplety kevlarów – domowe i wyjazdowe. Włodarze „Koziołków” tłumaczyli wtedy, że chcą wprowadzić do ligi nowy styl, znany z innych dyscyplin sportowych. Wtedy większość kibiców jeszcze nie podejrzewała, że Motor wprowadza nowy styl do PGE Ekstraligi. Tak się jednak stało.

Adrian Gałai Timo Lahti nie będą startować w Wybrzeżu Gdańsk w sezonie 2023

Motor był pierwszym klubem który zastosował taką innowację i jak się okazuje sprawił, że posiadanie dwóch kevlarów już w przyszłym sezonie będzie obowiązkowe. O takim pomyśle mówiło się już przed startem sezonu 2022, jednak wtedy został on przesunięty, ze względu na zawirowania z wykluczeniem Rosjan z ligi oraz koniecznymi zmianami w systemach rozgrywkowych.

W tym roku, działacze PGE Ekstraligi mieli jednak wrócić do tego pomysłu i planują wprowadzić go w życie. W praktyce oznaczałoby to, że od sezonu 2023, drużyny występujące w najwyższej lidze żużlowej w Polsce byłyby zobowiązane do przygotowania dwóch kompletów kevlarów dla zawodników. Jednego na mecze domowe a drugiego na mecze wyjazdowe.

Fot. Patryk Kowalski

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Reklamy
Dwa komplety kevlarów obowiązkowe od 2023?!

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×