Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Dudek startował z poważnym urazem dłoni

Patryk Dudek
Fot. Sonia Kaps

Autor: Patrycja Kowalczuk

Dudek startował z poważnym urazem dłoni

Patryk Dudek doznał kontuzji palców podczas zmagań ligowych na Motoarenie. O całym fakcie poinformował trener zawodników z miasta Kopernika dopiero w wywiadach pomeczowych.

Australijczykowi puściły nerwy i pokazał środkowy palec w kierunku kibiców Fogo Unii

W sobotę wystartowały rozgrywki ekstraligowe. Natomiast pierwszym meczem, który można było zobaczyć było spotkanie między For Nature Solutions KS Apator Toruń a ebut.pl Stal Gorzów. Spotkanie to jedynie czterema punktami wygrali gospodarze. Najskuteczniejszym zawodnikiem wśród Aniołów okazał się Robert Lambert, a Patryk Dudek przywiózł dziewięć punktów z bonusem. W pomeczowych wypowiedziach trener Robert Sawina przyznał, że Dudek startował z kontuzją:

-Patryk startował przede wszystkim z kontuzją, po tym zdarzeniu z Thomsenem. Dwa rozcięte palce, które zostały zaklejone, żeby nie leciała krew, stąd też czucie w dwóch palcach było z pewnością słabe. Także jak na start z kontuzją jestem bardzo zbudowany jego postawą.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło podczas siódmego biegu, kiedy to zaraz po starcie zawodnik Stali miał lekki kontakt z Dudkiem. W następstwie tego kontaktu Thomsen upadł, za co sędzia wykluczył go z powtórki biegu. Pełną relację z meczu Apatora ze Stalą można przeczytać tutaj.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *