Żużel - Best Speedway Tv

Dominik Kubera przyznał, że najbliższe spotkania rundy zasadniczej nie mają większego znaczenia | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Dominik Kubera

Dominik Kubera przyznał, że najbliższe spotkania rundy zasadniczej nie mają większego znaczenia

Dominik Kubera przyznał, że najbliższe spotkania rundy zasadniczej nie mają większego znaczenia

Od sezonu 2022 w PGE Ekstralidze obowiązują play-offy z sześcioma drużynami. Dużo do myślenia dają słowa Dominika Kubery, zawodnika Motoru Lublin.

O obowiązujących od tego roku play-offy zapytany został Dominik Kubera w magazynie PGE Ekstraligi w Eleven Sports. Zawodnik Motoru Lublin przyznał, że najbliższe spotkania rundy zasadniczej nie mają większego znaczenia.

Jesteśmy tego świadomi, że de facto przy takiej pozycji, jaką mamy, to czy wygramy, czy przegramy jakiś mecz, to nic się nie dzieje. W tabeli mamy zagwarantowaną miejsce w pierwszej szóstce, która wchodzi do fazy play-off. Wiemy, że ten najważniejszy czas dopiero nadejdzie. Play-offy to tylko dwumecz, zdarzają się różne sytuacje, a sport jest nieprzewidywalny. Chcemy jeździć jak najlepiej, ale teraz te mecze nie mają większego znaczenia – mówił Kubera w magazynie Eleven Sports.

Działacze PGE Ekstraligi, powiększając play-offy do sześciu drużyn, tłumaczyli to nowym kontraktem telewizyjnym. W większości pomysł ten nie jest jednak pozytywnie odbierany w środowisku żużlowym i nic nie wskazuje na to, by w sezonie 2023 miało dojść do powrotu starego systemu fazy play-off.

fot. Speedway Motor Lublin

Zostaw komentarz

×