Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Deszcz przerwał rywalizację. Betard Sparta Wrocław – ZOOleszcz GKM Grudziądz [RELACJA]

Wrocław

Autor: Bartosz Glapiak

Deszcz przerwał rywalizację na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Podopieczni Dariusza Śledzia w dziewięć biegów zwyciężyli kolejny mecz w tym sezonie. W piątkowym starciu pokonali ZOOleszcz GKM Grudziądz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 31:23.

Żużel. Ostatni ich mecz zakończył się skandalem, jak będzie tym razem? ebut.pl Stal Gorzów – Cellfast Wilki Krosno [Zapowiedź]

Pierwsze trzy punkty tego dnia zapisał na swoim koncie Nicki Pedersen. Duńczyk w inauguracyjnej gonitwie wystrzelił ze startu i nie dał szans parze Betard Sparty Wrocław. Gospodarze wyszli na prowadzenie w biegu juniorskim. Bartłomiej Kowalski minął na dystansie Kacpra Pludrę, a Mateusz Panicz dowiózł pierwsze punkty w PGE Ekstralidze kosztem Kacpra Łobodzińskiego.

Wyścig trzeci ponownie padł łupem gospodarzy, a najszybszy okazał się Piotr Pawlicki. Emocjonująco ułożyła się czwarta odsłona dnia. Przez chwilę na prowadzeniu znajdował się Mateusz Panicz, jednak szybko został minięty przez całą stawkę. Najlepiej zamieszanie wykorzystał Kacper Pludra, który szybko zbudował przewagę nad Danielem Bewleyem. Po pierwszej serii wrocławianie prowadzili dwoma punktami.

Po przerwie z nawierzchnią toru na pierwszym łuku zapoznał się Piotr Pawlicki. W powtórce pewnie zwyciężył Artiom Łaguta, a Wadim Tarasienko skutecznie obronił się przed atakami wychowanka leszczyńskiej Unii. Kilka chwil później kapitalną akcją długą prostą pod Nickiego Pedersena popisał się Bartłomiej Kowalski. Nieoczekiwanie walki nie nawiązał Maciej Janowski.

W międzyczasie nad Stadion Olimpijski przybyła potężna ciemna chmura, która przyniosła widmo opadów deszczu i potencjalnego przerwania meczu. Sędzia zadecydował, że pomiędzy seriami nie będzie kosmetyki toru. Przed jej zakończeniem podopieczni Dariusza Śledzia zwyciężyli 5:1. W biegu ósmym Maciej Janowski, już w strugach deszczu, zrehabilitował się za wpadkę w swoim poprzednim wyścigu. W ciężkich warunkach fenomenalnie pokazał się Daniel Bewley. Brytyjczyk wygrał dziewiątą gonitwę ze sporą przewagą.

W tym momencie jednak mecz wstrzymano, gdyż opady deszczu przybrały na sile. Arbiter podjął decyzję o zakończeniu pojedynku po wyścigu nr 9. W związku z tym Betard Sparta Wrocław utrzymała status niepokonanej drużyny w PGE Ekstralidze.