Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska/Turnieje Indywidualne

Dan Bewley z kompletem punktów na National Speedway Stadium i złotym medalem! Sukces Brenanna [Indywidualne mistrzostwa Wielkiej Brytanii RELACJA]

Dan Bewley

Autor: Małgorzata Olejniczak

Oceń Wpis

Dan Bewley z kompletem punktów na National Speedway Stadium i złotym medalem! Sukces Brenanna [Indywidualne mistrzostwa Wielkiej Brytanii RELACJA]

Daniel Bewley zapamięta do końca życia datę 18 września 2022 roku. Brytyjczyk tego właśnie dnia po raz pierwszy zdobył złoty medal indywidualnych mistrzostw Wielkiej Brytanii. Dzień ten również zapadnie w pamięci Toma Brennana, zdobywcy srebrnego krążka. Trzecie miejsce, i brązowy medal przypadł weteranowi światowych torów Craigowi Cookowi.

Niedzielne zawody były drugim podejściem do wyłonienia najlepszego żużlowca Wysp Brytyjskich roku 2022. Za pierwszym razem na przeszkodzie stanęły warunki atmosferyczne i po 12 odjechanych 1 sierpnia biegach zawody przerwano, nie wyłaniając nowego mistrza. Dzięki temu w Grand Prix na torze w Cardiff, z dziką kartą pojechał ubiegłoroczny mistrz Adam Ellis. Tym razem pogoda nie przeszkodziła i na National Speedway Stadium w Manchesterze szesnastu zawodników mogło przystąpić do walki o tytuł.

MAGAZYN ŻUŻLOWY:

Pierwszy bieg nie dostarczył zbyt wielu wrażeń, a sytuacja na torze wyklarowała się tuż po starcie. Prowadzenie objął Steve Worrall, tuż za nim usadowili się Leon Flint i Connor Mountain, zaś na czwartym miejscu linie mety minął odstający od reszty stawki Chris Harris.

Reklamy

Drugie starcie było nieco bardziej emocjonujące, Kyle Howarth wściekle ścigał na dystansie Daniela Bewleya, zaś Howartha kąsał Craig Cook. Ostatecznie 3 oczka zdobył Bewley, który przyjechał przed Howarthem i Cook’iem. Na czwartym miejscu znalazł się Paul Starke.

W biegu trzecim od początku prowadził Richard Lawson, za plecami którego jechał Charles Wright. Trzeci był Simon Lambert, a czwarty Richie Worrall.

W czwartej gonitwie fantastycznym startem popisał się Daniel King, ale po pasjonującej pogoni, trwającej od początku biegu, na czwartym okrążeniu minął go Adam Ellis, który ostatecznie świętował zdobycie pierwszej „trójki”. Na trzecim miejscu znalazł się Tom Brennan, a na czwartym Scott Nicholls. Po pierwszej serii prowadził Bewley, przed Ellisem, S. Worrallem, Lawsonem, Flinemt i Howarthem.

Speedway Grand Prix – Czy w przyszłym roku będziemy wstawać o 4:00 rano by śledzić zmagania o tytuł Mistrza Świata?

Drugą serię rozpoczął kolejny atomowy start Daniela Kinga, który tym tym razem nie dał się nikomu wyprzedzić, mimo, że próbował tego Connor Mountain. Trzecie miejsce przypadło Howarthowi, a czwarte Wrightowi.

Bieg szósty to popis Daniela Bewleya który zostawił w tyle resztę stawki, i z ogromną przewagą pierwszy minął linię mety. Na drugim miejscu zameldował się Flint, przed Nichollsem i Lambertem.

W kolejnym starciu Ellis i Harris bezskutecznie próbowali gonić Lawsona. Z tej dwójki lepszy był „Bomber”, zaś ostatni przyjechał Starke.

Powtórzony bieg ósmy to show Toma Brennana, który po „przycince” na pierwszym łuku objął prowadzenie. Na dystansie skutecznie bronił się przed atakami Craiga Cooka oraz Steve’a Worralla. Tuż za bratem, na czwartym miejscu przyjechał Richie Worrall.

Po drugiej serii po sześć oczek mieli Bewley i Lawson. Punkt do niego tracił King, a kolejne miejsca z czterema punktami zajmowali Brennan, S. Worrall i Ellis

W biegu dziewiątym drugi raz z dobrej strony pokazał się Brennan, który na drugim okrążeniu jednocześnie wyprzedził Mountaina i Lawsona, i do mety dojechał jedynie za plecami Dana Bewleya, a przed Mountainem.

Gonitwę numer dziesięć rozpoczął świetny start Adama Ellisa, który momentalnie oddalił się od reszty stawki. Drugi był Flint, trzeci Howarth, walcząc zażarcie o jeden punkt z R. Worrallem.

W biegu jedenastym kolejno linię mety mijali: Cook, Harris, Nicholls, Wright.

Starcie dwunaste przebiegło pod dyktando Kinga, który prowadził od początku do końca. Na trasie Starke wyprzedził Worralla, co dało mu dwa punkty. Ostatni skończył Simon Lambert.

Po trzech rundach liderem nadal był Bewley, przed Kingiem, Ellisem, Lawsonem, Brennanem i Cookiem.

Trzynaste starcie to cztery okrążenia walki między Mountainem, R. Worrallem i Nichollsem, którzy w takiej kolejności dojechali do mety. Stawkę zamknął Starke.

W kolejnym biegu Lawson zaliczył defekt. Na mecie pierwszy był Cook, drugi King, a trzeci Flint.

W piętnastej gonitwie pech dopadł natomiast Harrisa, który prowadził przez cztery okrążenia lecz tuż przed końcem jego maszyna odmówiła współpracy. Wściekły „Bomber” udał się pieszo do parku maszyn, po drodze kopiąc motocykl. Ostatecznie wygrał Howarth przed Brennanem i Lambertem.

W biegu kończącym czwartą serię Wright, mimo świetnego startu musiał uznaćwyższość Bewleya, który minął go na drugim okrążeniu. Trzeci był S. Worrall, za którym przyjechał Ellis.

Przed decydującą rundą Bewley miał komplet dwunastu punktów. Dwa mniej zgromadził King. Dziewięć było na koncie Cooka, osiem miał Brennan, a po siedem Ellis i Mountain.

Gonitwa siedemnasta nie miała większej historii. Od początku do końca prowadził Cook przed Ellisem, Mountainem i Lambertem.

Kolejne starcie zakończyło się sukcesem Wrighta, a największe emocje towarzyszyły walce o jeden punkt, który ostatecznie wylądował na koncie Starke’a. Drugi był Brennan, a czwarty Flint.

W biegu dziewiętnastym King dał się minąć Harrisowi, ale obu pogodził Bewley. Ostatni był R. Worrall.

Starcie dwudzieste to wygrana Howartha, przed Lawsonem S. Worrallem. Tym razem to Scott Nicholls zaliczył defekt.

Dwadzieścia odjechanych biegów wyłoniło dwóch finalistów, Bewleya i Cooka, którzy zgromadzili odpowiednio piętnaście i dwanaście punktów.

O pozostałe dwa finałowe miejsca walczyć mieli w półfinale King, Howarth Brennan i Ellis, którzy zajęli miejsca odpowiednio od trzeciego do szóstego. Howarth pojechał w kasku czerwonym, Brennan w niebieskim, King białym,a Ellis w żółtym. Ze startu najlepiej wyszedł Brennan, za którym jechał Ellis, jednak na drugim okrążeniu tego ostatniego minął King, a tuz przed metą jeszcze Howarth. Ostatecznie stawkę finalistów uzupełnili Brennan z Kingiem.

Wielki finał, podobnie jak całe zawody, bezsprzecznie należał do Daniela Bewley’a, który wygrał szósty bieg w niedzielny wieczór, czym bezdyskusyjnie przypieczętował tytuł mistrzowski, nie znajdując pogromcy wśród konkurentów. Drugie miejsce zajął Tom Brennan, który startując w żółtym kasku powtórzył na pierwszym łuku manewr z „przycinką” i jeszcze na dystansie przetasował się z Craigiem Cook’iem, ostatecznie pokonując starszego kolegę. Daniel King zakończył finał na czwartym miejscu.

Złoty medal zdobyty na National Speedway Stadium z pewnością osłodził Danowi Bewleyowi wczorajszy nieudany start w Mallili. Ogromny sukces odniósł Tom Brennan zajmując drugie miejsce, a słowa uznania należą się także ciągle „młodemu” Craigowi Cook’owi.

Punktacja:

 • Dan Bewley 15
 • Craig Cook 12
 • Danny King 11
 • Kyle Howarth 10
 • Tom Brennan 10
 • Adam Ellis 9
 • Richard Lawson 8
 • Connor Mountain 8
 • Charles Wright 7
 • Steve Worrall 7
 • Leon Flint 7
 • Chris Harris 6
 • Paul Starke 3
 • Scott Nicholls 3
 • Richie Worrall 2
 • Simon Lambert 2

  Półfinał: Brennan, King, Howarth, Ellis
  Finał: Bewley, Brennan, Cook, King

fot. Taylor Lanning

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×