Żużel - Best Speedway Tv

Damian Dróżdż o planach na przyszły sezon | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Damian Dróżdż o planach na przyszły sezon

Dróżdż

Damian Dróżdż o planach na przyszły sezon

Gościem czwartkowego magazynu 2. Ligi Żużlowej był Damian Dróżdż. Zawodnik i ubiegłoroczny lider Metalika Recykling Kolejarz Rawicz podsumował miniony sezon w wykonaniu „Niedźwiadków” oraz plany dotyczące nadchodzącej kampanii.

Były zawodnik Betard Sparty Wrocław i Włókniarza Częstochowa nie miał powodów, aby po sezonie odchodzić z Rawicza. – Tam wszystko jest na tyle poukładane i na tyle jest dobry kontakt z wszystkimi w tym klubie, że ciężko było coś zmieniać i myśleć o zmianie. Jest to fajny klub, który daje mi dużo możliwości rozwoju i myślę, że zawsze staram się wybierać miejsca, w których najbardziej się rozwinę i że Kolejarz Rawicz jest tym miejscem” – przyznał gość magazynu. Dróżdż jednocześnie przyznał, że miał inne oferty z drugoligowych klubów oraz z zespołów eWinner 1. Ligi, jednak w tym przypadku nie było to nic konkretnego.

Damian Dróżdż w 2021 roku popisał się wysoką średnia biegową w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej. 26-latek zdobywał średnio 2,044 punktów na bieg, co przełożyło się na dziewiąte miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników. Wraz z zespołem z Rawicza zameldowali się w półfinale, gdzie jednak zostali powstrzymani przez późniejszego zwycięzcę rozgrywek, Trans MF Devils Landshut. Lider Kolejarza liczył jednak na więcej.

Reklamy

„Miałem nadzieję, że będzie jeszcze troszeczkę lepiej, ale było parę meczów, które zawarzyły, że ta średnia jeszcze troszeczkę spadła. Ja zawsze mam niedosyt i to jest taki trochę mój problem, że nie odczuwam go tylko wtedy, gdy uda mi się zdobyć piętnaście punktów w meczu. Taki jest mój charakter, też nie jest to łatwe być w tym sporcie przez co, że cały czas chce się dążyć coraz wyżej, ale myślę, że o to w tym wszystkim chodzi” – powiedział lider Kolejarza Rawicz.

W tym roku przed zawodnikiem bardzo różnorodny sezon. Dróżdż podpisał kontrakt również w Szwecji oraz Danii. Wychowanek Włókniarza Częstochowa ma nadzieję, że starty tam się opłacą. – „Mam nadzieję, że to też dość mocno mnie rozwinie, bo jadąc do Szwecji, będę miał możliwość pościgać się z na papierze lepszymi zawodnikami i sprawdzić się z nimi i mam nadzieję, że to mnie pchnie troszkę do przodu” – oznajmił.

Jednym z jego największych celów jest powrót do najlepszej ligi żużlowej świata. – „Powiem szczerze, gdybym nie widział na to szans i nie chciał tam wrócić, to jaki sens miałoby moje zaangażowanie w żużel i uprawiać ten sport i chcieć się rozwijać. To by nie miało żadnego zupełnego sensu. To jest dla mnie ważne, aby wrócić na ten najwyższy szczebel i zrobić to w dobrym stylu” – zadeklarował gość czwartkowego magazynu.

Fot. Sandra Rejzner

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×