Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/SGP / SEC / SON / SWC

Czy Zmarzlik powinien być wykluczony w finale? „Też próbowałbym się kłaść”

Zmarzlik
Fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

Autor: Jakub Bielak

Czy Zmarzlik powinien być wykluczony w finale? „Też próbowałbym się kłaść”

Sporo kontrowersji wywołała decyzja sędziego Jespera Steentofta we wczorajszym finale GP Polski w Warszawie. Na trzecim okrążeniu Bartosz Zmarzlik zaatakował Jasona Doyle’a po wewnętrznej. Między zawodnikami doszło do mocnego kontaktu, jednak polski mistrz świata był już z przodu. Ostatecznie z powtórki wykluczony został Australijczyk.

Żużel. W Nagyhalász poznamy kolejnych uczestników cyklu TAURON SEC 2023 [ZAPOWIEDŹ]

W polskich ligach w większości tego typu sytuacji wykluczany jest zawodnik atakujący. Wielu kibiców i ekspertów zwraca jednak uwagę na to, że najczęściej to żużlowiec tracący pozycję chce wymusić wykluczenie swojego rywala, kładąc się na niego, podczas gdy ma sporo miejsca po zewnętrznej części toru do kontynuowania jazdy. Właśnie tego typu sytuacja miała miejsce we wczorajszym finale. Jak wyglądała ona z perspektywy Bartosza Zmarzlika?

Atakowałem po wewnętrznej. Nie chciałbym skrzywdzić nikogo, mówiąc cokolwiek. Po prostu spotkaliśmy się na bardzo ostrym torze w tym samym miejscu. Myślę, że gdybym był za Jasonem, to też próbowałbym się kłaść. Wiadomo, jakby to się skończyło. Jednak cokolwiek powiem, to będzie źle. – powiedział dla Eurosportu Zmarzlik.

Co ciekawe w mediach społecznościowych można znaleźć wiele komentarzy zagranicznych kibiców, którzy nazywają tę decyzję wręcz skandaliczną. Zdania są więc mocno podzielone. Czasu już jednak nie cofniemy. Jason Doyle został wykluczony z powtórki i po raz drugi w tym sezonie zajął czwarte miejsce w zawodach z cyklu Speedway Grand Prix. W powtórce finału szansę od losu wykorzystał Fredrik Lindgren, który wygrał wczorajsze zawody w Warszawie przed Jackiem Holderem i Bartoszem Zmarzlikiem.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *