Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Czy Tom Brennan wygra walkę z czasem? Arged Malesa Ostrów Wielkopolski – Energa Wybrzeże Gdańsk [Zapowiedź]

Tom Brennan
Fot. TŻ Ostrovia

Autor: Krzysztof Grzęda

Czy Tom Brennan wygra walkę z czasem? Arged Malesa Ostrów Wielkopolski – Energa Wybrzeże Gdańsk [Zapowiedź]

W niedzielę odbędą się kolejne spotkania Metalkas 2. Ekstraligi. Jedno z nich odbędzie się w Ostrowie, gdzie miejscowa Arged Malesa będzie podejmować Energa Wybrzeże Gdańsk.

Oba zespoły podchodzą do tego meczu w nienajlepszych nastrojach. Zarówno ostrowianie, jak i gdańszczanie przegrali mecze w pierwszej kolejce. Podopieczni Mariusza Staszewskiego przegrali 38-51 w Bydgoszczy, a zespół znad morza uległ na własnym torze Cellfast Wilkom Krosno w stosunku 43-47. W dodatku po upadku w swoim pierwszym wyścigu urazu wybicia barku nabawił się Gleb Czugunow.

Jego kontuzja nie okazała się zbyt poważna, ponieważ wczoraj sam zainteresowany przekazał informację, że wystąpi w niedzielnym meczu. Z tego powodu Ostrovia staje się znacznym faworytem tego spotkania. Dość niespodziewanie podobny problem pojawił się w Wybrzeżu Gdańsk. W sobotę w Pardubicach miał odbyć się półfinał Drużynowych Mistrzostw Europy U23, w którym miał wziąć udział Tom Brennan. Jednak z powodu opadów deszczu zawody zostały przełożone na niedzielę na godzinę 10:00. Tutaj narodził się spory problem dla Wybrzeża, ponieważ zgodnie z regulaminem nie mogli zastrzec, że mecz nie odbędzie się bez Brytyjczyka, ponieważ taki ruch jest możliwy tylko w przypadku zawodów rozgrywanych pod egidą FIM lub SEC, a DME U23 organizuje FIM Europe.

Dlatego Gdańszczanie zdecydowali się na walkę z czasem. Rzecznik prasowy Wybrzeża, Rafał Sumowski w serwisie “X” podał informację, że zaraz po zakończeniu zawodów w Pardubicach Tom Brennan uda się helikopterem w podróż do Ostrowa. Czas loty powinien wynieśc między 60, a 75 minut, dlatego zakładając sprawny przebieg półfinału DME U23 powinno mu się udać zdążyć na swój pierwszy bieg.

Przejdźmy do samego meczu. W Czwartek wieczorem na torze w Ostrowie pojawiła się plandeka, która chroniła tor przed piątkowymi i sobotnimi opadami. Prognozy dla Ostrowa nie pokazują już żadnych opadów, dlatego spotkanie jest niezagrożone. Jednak nałożenie plandeki na tor i opady deszczu mogły spowodować, że tor nie będzie taki, jak życzyliby sobie Ostrowianie. Między innymi w tym należałoby upatrywać szansy na Energa Wybrzeża Gdańsk. Kolejnym atutem gdańszczan są mocni liderzy w osobach Nicolaia Klindta, Nielsa Kristiana Iversena i Krzysztofa Kasprzaka.

Nicolai Klindt spędził w Ostrowie 4 sezony i jazda na torze w Ostrowie była jego bardzo mocną stroną, dlatego sztab szkoleniowy Wybrzeża na pewno liczy na jego punkty. Również wyżej wymienieni Kasprzak i Iversen pokazywali się z dobrej strony podczas swoich ostatnich startów na ostrowskim owalu . Polak w 2022 roku przywiózł tutaj 10+3, a Duńczyk przed rokiem na torze pojawił się 2 razy i zdobył 2 dwójki. Na korzyść Arged Malesy Ostrów wypada formacja juniorska. Co prawda Eryk Kamiński i Gracjan Szostak odjadą dopiero swój drugi mecz w karierze, ale Szostak jest u siebie i wydaje się, że w biegu juniorskim powinien sobie poradzić z wychowankiem Wybrzeża Gdańsk.

Podobnie wygląda sytuacja gdy zestawimy ze sobą Sebastiana Szostaka i Miłosza Wysockiego, zdecydowanie lepiej powinien zaprezentować się starszy z braci Szostaków. Siłą Ostrovii jest cała drużyna. Każdego z seniorów stać na dobre zdobycze punktowe, czego nie można powiedzieć o Mateuszu Tonderze, czy Tomie Brennanie. Dlatego to zdecydowanym faworytem niedzielnego meczu jest drużyna Mariusza Staszewskiego.

W ostatnich latach bardzo często te drużyny rywalizowały między sobą. Odkąd oba zespoły ponownie znalazły się na zapleczu PGE Ekstraligi, to spotykały się co rok, poza sezonem 2022, gdy Ostrovia rywalizowała w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wszystkie spotkania rozegrane od tego momentu w Ostrowie kończyły się wygraną gospodarzy. Najwyżej wygrali w 2020 roku, bo aż 58-31. Przed rokiem padł wynik 51-39, a co ciekawe w sezonach 2019 i 2021 był dokładnie ten sam rezultat 49-41 oczywiście na korzyść Ostrovii.

Początek meczu między Arged Malesą Ostrów, a Energa Wybrzeżem Gdańsk w niedzielę o 14:00. Sędzią będzie Tomasz Fiałkowski, komisarzem toru Łukasz Izak, a komisarzem technicznym Krzysztof Orzeł

Awizowane składy:

Energa Wybrzeże Gdańsk
1. Niels-Kristian Iversen
2. Mateusz Tonder
3. Nicolai Klindt
4. Tom Brennan
5. Krzysztof Kasprzak
6. Eryk Kamiński
7. Miłosz Wysocki
8.

Arged Malesa Ostrów
9. Chris Holder
10. Wiktor Jasiński
11. Tobiasz Musielak
12. Frederik Jakobsen
13. Gleb Czugunow
14. Gracjan Szostak
15. Sebastian Szostak
16.

sparingostrowcze 1712684557 4557
Fot. Anna Kłopocka
Żużel
Fot. Sonia Kaps

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *