Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Czy rozpędzony Motor pokona GKM w Grudziądzu? Ważny mecz dla Miesiąca i Buczkowskiego

Czy rozpędzony Motor pokona GKM w Grudziądzu? Ważny mecz dla Miesiąca i Buczkowskiego

Autor: Aleksandra Bronisz

Czy rozpędzony Motor pokona GKM w Grudziądzu? Ważny mecz dla Miesiąca i Buczkowskiego

W najbliższą sobotę, 15 maja o godzinie 21 odbędzie się mecz, w którym GKM Grudziądz podejmie na własnym torze Motor Lublin. Początkowo spotkanie miało się odbyć dzień wcześniej. Jednak po decyzji rządu dotyczącej możliwości udziału kibiców w zawodach sportowych Ekstraliga postanowiła przesunąć mecze o jeden dzień, aby na trybunach mogli zasiąść fani.
W składzie gospodarzy doszło do znaczącej zmiany. W miejsce Krzysztofa Kasprzaka został wstawiony nowy nabytek Grudziądzkiego klubu- Paweł Miesiąc. Dobrze znany w środowisku żużlowym “Łełek” jeszcze w tamtym sezonie jeździł po ekstraligowych torach dla drużyny z Lublina. Jego pierwszy mecz w nowych barwach przeciwko byłej drużynie może obfitować w wielkie emocje. Czy Miesiąc będzie chciał udowodnić działaczom Motoru, że odsuwając go od składu wiele stracili, a tym samym pomóc grudziądzkiemu zespołowi i poprowadzić drużynę do zwycięstwa?
Kolejne 2 punkty z pewnością by się przydały, ponieważ z 4 meczów tylko jeden zakończył się na korzyść GKMu, przez co Grudziądz widnieje na ostatnim miejscu w tabeli. W walce o zwycięstwo na pewno istotnym ogniwem będzie Nicki Pedersen, ponieważ Duńczyk jest zdecydowanym liderem zespołu. Reszta zawodników jedzie totalnie w kratkę. Przemek Pawlicki i Kenneth Bjerre to żużlowcy, którzy nie mieli dobrego początku sezonu i wymaga się od nich więcej niż pokazują. Do składu został wystawiony Roman Lakhbaum, którego w tym sezonie widzieliśmy na torze tylko raz. Nadzieja może być również w grudziądzkich juniorach, którzy nie wyglądają źle na tle swoich rówieśników. Przed Denisem Zielińskim i Mateuszem Bartkowiakiem ciężki sprawdzian, ponieważ będą musieli się zmierzyć z najsilniejszą parą młodzieżową w Ekstralidze.

Nastroje wyglądają inaczej w ekipie Motoru Lublin. Rozpędzone Koziołki po trzech wygranych z rzędu na pewno nie mają zamiaru zwalniać tempa. Na swój były domowy tor wraca Krzysztof Buczkowski. Buczek nie ma dobrego początku sezonu, więc jeżeli ma się odbudować to, gdzie jak nie w Grudziądzu? Być może da kolegom z drużyny wskazówki jak najlepiej jeździć po grudziądzkim owalu.
Plusem lubelskiej drużyny jest równa jazda wszystkich zawodników. Gdy nawet jednemu podwinie się noga reszta nadrabia i wychodzą z meczu zwycięsko. Jednak w Motorze ciężko wyróżnić lidera. Co mecz to inny zawodnik kończy z najwyższą liczbą punktów. Raz Grigorij Laguta, raz Mikkel Michelsen, a jeszcze innym razem Jarosław Hampel. Koziołki mają też spory pożytek z Dominika Kubery, który spod numeru rezerwowego zastępuje Marka Kariona. Nie możemy zapomnieć o świetnie radzącej sobie parze juniorów. Wiktor Lampart i Mateusz Cierniak już nie raz pokazali, że mogą konkurować na równi nawet z seniorami. Są mocnym ogniwem lublinian.

Obydwu drużynom marzą się kolejne dwa punkty do tabeli. W tamtym roku zawody na styku ostatecznie zakończyły się 46:44, z kolei dwa lata temu GKM zdobył większą przewagę, a mecz zakończył się 52:38. Jaki wynik zobaczymy w sobotni wieczór? Może zadziała powiedzenie do trzech razy sztuka? Tylko na czyją korzyść…GKM z trzecim zwycięstwem czy Motor z pierwszym?

fot. Emilia Hamersk – Lengas

3 odpowiedzi do “Czy rozpędzony Motor pokona GKM w Grudziądzu? Ważny mecz dla Miesiąca i Buczkowskiego

 1. TAK ✅ dla budowy stadionu żużlowego na terenach LKJ!
  💛🤍💙
  Zwolennicy wyznaczenia miejsca na terenach LKJ pod nowy stadion żużlowy WYRAŻAJĄ PISEMNE ✍ POPARCIE BUDOWY do Urzędu Miasta Lublin do 31 maja włącznie. Wysyłane poparcie nie może być anonimowe. Można je wysyłać pocztą tradycyjną (Prezydent Miasta Lublin, pl. Łokietka 1, 20-109 Lublin) lub elektroniczną (planowanie@lublin.eu).
  Wysłaliście już?🤔
  Jeśli nie, to nie ma na co czekać 😉 zajmie Wam to jedynie 2 minuty 🙂✌
  Przykładowa treść uwagi jaką należy zgłosić do U.M.:
  „TAK, jestem za budową nowego stadionu żużlowego na terenach LKJ w Lublinie.”
  Skopiuj powyższe zdanie, podpisz się pod nim imieniem i nazwiskiem, wyślij na adres: planowanie@lublin.eu

  Udostępnij post dalej! 👍😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *