Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Czy Kolejarz potwierdzi świetną formę? Zapowiedź meczu Start Gniezno – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz

Aresztowany
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Jakub Bielak

Czy Kolejarz potwierdzi świetną formę? Zapowiedź meczu Start Gniezno – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz

Na otwarcie drugiej kolejki 2. Ligi Żużlowej będziemy świadkami bardzo interesującego starcia w Gnieźnie. W pierwszej stolicy Polski miejscowy Start podejmie napędzony świetnym rezultatem w pierwszej kolejce Metalika Recycling Kolejarz Rawicz. Czy goście po raz kolejny wygrają?

Marek Cieślak nie wątpi w swoich zawodników – “Ta drużyna powinna pokazać się z dobrej strony”

Dla gospodarzy z Gniezna będzie to pierwszy mecz sezonu. W pierwszej kolejce mieli jechać w Pile, jednak już na kilka tygodni przed startem rozgrywek stało się jasne, że Pilanie nie będą w stanie otworzyć sezonu zgodnie z terminarzem pierwszej rundy. Wobec tego Gnieźnianie mieli tydzień więcej na przygotowania i wykorzystali ten czas, jak tylko mogli, trenując na własnym torze.

A awizowanym składzie na to spotkanie mamy puste miejsce pod numerem dziewiątym po stronie gospodarzy. Potwierdzeni do rywalizacji seniorzy to z kolei Josh Pickering, Sam Masters, Tim Soerensen oraz Hubert Łęgowik. Brakuje zatem drugiego polskiego seniora. W kadrze zespołu są Kacper Gomólski oraz Zbigniew Suchecki. To właśnie jeden z nich uzupełni sobotnie zestawienie wśród gospodarzy.

„Niedźwiadki” z Rawicza przyjadą do Gniezna w niezmienionym składzie w stosunku do wygranego w pierwszej kolejce meczu z Lokomotivem Daugavpils. Rawiczanie będą liczyli na równie udane występy Ryana Douglasa, Damiana Balińskiego, Scotta Nichollsa oraz Damiana Dróżdża. Dwaj pierwsi na inaugurację nie zaznali goryczy porażki z żadnym z rywali. Czy będą w stanie podtrzymać tę serię również na torze w Gnieźnie?

Start wydaje się mimo wszystko faworytem sobotniego spotkania. Gnieźnianie są spadkowiczem z pierwszej ligi i z całą pewnością nie mają zamiaru zadomowiać się na najniższym szczeblu rozgrywkowym zbyt długo. Zarówno Josh Pickering jak i Sam Masters pokazywali w zeszłym sezonie, że na poziomie drugoligowym mogą być liderami zespołu. Nieco słabszy rok mają za sobą Hubert Łęgowik oraz Kacper Gomólski, ale obaj z pewnością mają potencjał, by wrócić na dobre tory. Kolejarz z kolei mierzył się w pierwszej rundzie z bardzo słabo dysponowanymi Łotyszami i tak naprawdę dopiero teraz przyjdzie pierwszy prawdziwy test realnej siły tego zespołu.

Początek spotkania zaplanowano na sobotę 15 kwietnia, na godzinę 14:00. W Gnieźnie w rozegraniu spotkania może przeszkodzić pogoda. Na sobotę zapowiadane są przelotne opady w Wielkopolsce.

Awizowane składy:

Start Gniezno
9.
10. Josh Pickering
11. Sam Masters
12. Tim Soerensen
13. Hubert Łęgowik
14. Jonas Knudsen
15. Mikołaj Czapla

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz
1. Ryan Douglas
2. Damian Baliński
3. Damian Dróżdż
4. Nikodem Bartoch
5. Scott Nicholls
6.
7. Franciszek Majewski

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×