Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Czas na IMP Challenge, kto awansuje do cyklu? [ZAPOWIEDŹ]

IMP Challenge
Fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Grzęda

Czas na IMP Challenge, kto awansuje do cyklu? [ZAPOWIEDŹ]

W czwartek w Polsce obchodzone jest Boże Ciało, ale nie oznacza to, że nie są rozgrywane żadne zawody żużlowe, bowiem w Pile odbędzie się IMP Challenge.

Zawody rozegrane na pilskim owalu są szansą na wywalczenie sobie stałego miejsca w cyklu. Przed trzema tygodniami na torach w Krośnie, Krakowie, Gnieźnie i Gdańsku odbyły się cztery turnieje eliminacyjne, z których po czterech zawodników wywalczyło awans do dzisiejszych zawodów. 

Nie rywalizowała w nich ścisła krajowa czołówka, ponieważ regulamin zapewnia niektórym zawodnikom start w cyklu IMP bez eliminacji, a są nimi: uczestnicy SGP z obecnego sezonu (Bartosz Zmarzlik, Szymon Woźniak, Dominik Kubera) ubiegłoroczni medaliści (Maciej Janowski i Patryk Dudek) oraz Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski (Bartłomiej Kowalski). Do tych zawodników dołączy najlepsza ósemka z IMP Challenge, jedną stałą dziką kartę przyzna Główna Komisja Sportu Żużlowego oraz jedną na pojedynczą rundę. 

Pilskie zawody mają naprawdę ciekawą listę startową, znajdują się tam bardzo mocne nazwiska, które na co dzień występują w Ekstralidze, Jarosław Hampel, bracia Pawliccy, czy Wiktor Przyjemski. Tego pierwszego należy upatrywać jako głównego faworyta do wygranej, ponieważ w obecnym sezonie pokazuje się z bardzo dobrej strony. Nie brakuje również czołowych nazwisk drugiego poziomu rozgrywek. Krzysztof Buczkowski i Gleb Czugunow są to praktycznie najlepsi polscy zawodnicy w Metalkas 2. Ekstralidze i w nich również należy upatrywać jako kandydatów do czołowych lokat. Swoich przedstawicieli ma Krajowa Liga Żużlowa. Są nimi Kevin Fajfer oraz Robert Chmiel, czyli zawodnicy klubów z Gniezna i Opola.

IMP Challenge zapowiada się naprawdę interesująco, ponieważ każdego zawodnika stać na awans. Początek zawodów o 15:00. Nasz portal przeprowadzi relację na żywo, która jest dostępna tutaj.

Lista startowa IMP Challenge w Pile:
1. Robert Chmiel (TS Kolejarz Opole)
2. Paweł Przedpełski (KS Toruń SA)
3. Krzysztof Kasprzak (Wybrzeże Gdańsk SA)
4. Kacper Woryna (Włókniarz Częstochowa SA)
5. Norbert Krakowiak (Wilki Krosno SA)
6. Piotr Pawlicki (ZKŻ SSA Zielona Góra)
7. Kevin Fajfer (GTM START Gniezno)
8. Krzysztof Buczkowski (ŻKS Polonia Bydgoszcz SA)
9. Oskar Fajfer (Stal Gorzów Wielkopolski SA)
10. Wiktor Przyjemski (Speedway Lublin SA)
11. Wiktor Lampart (KS Toruń SA)
12. Mateusz Szczepaniak (ŻKS Polonia Bydgoszcz SA)
13. Przemysław Pawlicki (ZKŻ SSA Zielona Góra)
14. Jarosław Hampel (ZKŻ SSA Zielona Góra)
15. Bartosz Smektała (Unia Leszno SSA)
16. Gleb Chugunov (TŻ OSTROVIA SA)


17. Tomasz Gapiński (KŻ Orzeł Łódź SA)
18. Marcin Nowak (H69 Speedway Rzeszów SA)

imp malec
Fot. Jakub Malec
IMP
Fot. Michał Szmyd

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×