Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Ta ostatnia…środa. Cellfast Wilki Krosno pożegnają się z ligą [ZAPOWIEDŹ]

żużel
fot. Paweł Wilczyński

Autor: Bartosz Glapiak

Ta ostatnia…środa. Cellfast Wilki Krosno pożegnają się z ligą [ZAPOWIEDŹ]

W nietypowy dzień dla rozgrywania spotkań żużlowych w Polsce Cellfast Wilki Krosno pożegnają się z PGE Ekstraligą. W środowe popołudnie po raz ostatni w tym roku odjadą 15 biegów w meczu najlepszej ligi żużlowej świata. Na Podkarpacie przyjedzie Fogo Unia Leszno.

Grzegorz Węglarz o IMP w Krośnie “Tor nadawał się do jazdy”

Spotkanie w Krośnie nie będzie miało znaczenia dla układu tabeli. Wiadomo już, że podopieczni Ireneusza Kwiecińskiego nie obronili miejsce w żużlowej elicie i przyszły sezon spędzą na jej zapleczu. Z kolei leszczynianie zapewnili sobie miejsce w fazie play-off. Do ćwierćfinałów przystąpią z szóstego miejsca, a ich przeciwnikiem będzie Betard Sparta Wrocław.

Mimo tego dobrze jest zakończyć rundę zasadniczą z przytupem. Na to z pewnością będą liczyć kibice obu ekip. Cellfast Wilki będą mieli okazję godnie pożegnać się z PGE Ekstraligą, z kolei ich rywale podbudować morale przed niedzielnym starciem w Lesznie. Po ostatnich meczach to właśnie Byki wydają się być faworytem tego pojedynku. Gospodarze przystąpią do niego w osłabieniu spowodowanym kontuzją Krzysztofa Kasprzaka. Jego miejsce ponownie zajmie ściągnięty na ostatnią chwilę Lars Skupień.

Samo Krosno ma coś do udowodnienia. Będą to pierwsze zawody po blamażu, jaki obserwowaliśmy przy okazji prób rozegrania trzeciego finału Indywidualnych Mistrzostw Polski. Udany ostatnie starcie z pewnością pozytywnie wpłynie na klub oraz jego sympatyków. Obie drużyny praktycznie nie mają nic do ukrycia czy stracenia. Dla biało-niebieskich będzie to swego rodzaju przedsmak i rozgrzewka przed fazą play-off.

Start do pierwszego wyścigu meczu Cellfast Wilki Krosno – Fogo Unia Leszno zaplanowano na środę, 9 sierpnia o godzinie 18:00.

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno:
1. Bartosz Smektała
2. Janusz Kołodziej
3. Chris Holder
4. Jaimon Lidsey
5. Grzegorz Zengota
6. Damian Ratajczak
7. Antoni Mencel
8.

Cellfast Wilki Krosno:
9. Vaclav Milik
10. Lars Skupień
11. Andrzej Lebiediew
12. Mateusz Świdnicki
13. Jason Doyle
14. Krzysztof Sadurski
15. Denis Zieliński
16.

MAGAZYN ŻUŻOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *