Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Od niespodzianki jeden krok. Cellfast Wilki Krosno – Aforti Start Gniezno [relacja]

Cellfast Wilki Krosno

Autor: Przemysław Kosa Koszelnik

Od niespodzianki jeden krok. Cellfast Wilki Krosno – Aforti Start Gniezno [relacja]

Nie udała się 650 kilometrowa wyprawa zawodnikom Startu do Grodu Pawła. Pomimo tego, że dzielnie stawiali opór osłabionym gospodarzom, (kontuzja V. Milika) to finalnie przegrali mecz i spadli na dno pierwszoligowej tabeli. Już w pierwszym biegu gnieźnianie pokazali, że przyjechali powalczyć w Krośnie o zwycięstwo, a para M. J. Jensen, P. H. Bangs wygrała podwójnie z M. Szczepaniakiem i R. Karczmarzem.

Bieg juniorski padł łupem gospodarzy. F. Karczewski ograł M. Studzińskiego, a trzeci był spisujący się poniżej oczekiwań K. Sadurski. W trzeciej gonitwie padł remis, a wygrał ją T. Musielak. Kapitalnie w czwartym biegu pojechał F. Karczewski, który za plecami A. Lebiediewa przez cztery okrążenia skutecznie bronił się przed ciągłymi atakami O. Fajfera. Biegi kolejno 1:5, 4:2, 3:3 i 5:1 i po pierwszej serii nieznaczna przewaga Wilków 13:11

5EBD6EC9 B613 4470 B008 0056ACDCD0C7
Od niespodzianki jeden krok. Cellfast Wilki Krosno – Aforti Start Gniezno [relacja] 2

Drugą serię otworzył zwycięski bieg O. Fajfera, który w pokonanym polu zostawił kolejno M. Szczepaniaka, P. H. Bangsa i R. Karczmarza. Bieg szósty rozgrzał krośnieńską publikę do czerwoności. Najpierw T. Musielak z K. Sadurskim wyszli w pierwszym łuku na prowadzenie, by już w drugim po fatalnych błędach spaść na miejsca 3 i 4.

Popularny Tofik jednak nie odpuszczał i już na kolejnym okrążeniu wyszedł z drugiego łuku niesamowitą przycinką wyprzedzając E. Kozę i  M. J. Jensena i nie oddał prowadzenia do mety. Cały stadion oklaskiwał Tobiasza na stojąco. Gonitwę siódmą wygrał A. Lindbaeck, który w pierwszym łuku zaprezentował dobrą akcję i z trzeciej pozycji wyskoczył przed A. Lebiediewa i M. Szczepaniaka. Biegi kolejno 2:4, 3:3, 3:3 i na tablicy wyników remis 21:21.

Biegi ósmy i dziewiąty remisowe, a decydowało w nich rozwiązanie pierwszego łuku. Kolejno wygrywali je T. Musielak i A, Lebiediew. Trochę ciekawiej działo się w biegu dziesiątym gdzie za plecami T. Musielaka, A. Lindbaeck musiał się bronić przed atakami R. Karczmarza, który ostatecznie nie dał się wyprzedzić. Biegi kolejno 3:3, 3:3, 4:2 i minimalne prowadzenie krośnian 31:29.

Ostatnia seria zaczęła się fatalnie dla Watahy. W biegu jedenastym podwójnie z krośnianami wygrała para M. J. Jensen, O. Fajfer. W kolejnym remisowym biegu bardzo ważną trójkę przywiózł R. Karczmarz, który popisał się udanym atakiem na E. Kozę na trzecim okrążeniu. K. Sadurski był ostatni. Bieg trzynasty to popisowa jazda pary T. Musielak, A. Lebiediew, która podwójnie ograła A. Lindbaecka i P. H. Bangsa. Biegi kolejno 1:5, 3:3, 5:1 i przed biegami nominowanymi Wilki prowadziły 40:38.

W pierwszym z biegów nominowanych przebudził się M. Szczepaniak, który objechał o. Fajfera i E. Kozę. Ostatni znów przyjechał R. Karczmarz. Do ostatniej gonitwy wyjechali T. Musielak, A Lindbaeck, A, Lebiediew i M. J. Jensen. Krośnianie najlepiej wyszli spod taśmy i pomimo ogromnych starań A. Lindbaecka dowieźli podwójną wygraną do mety i końcowe zwycięstwo 48:42.

Gnieźnianie znaleźli się w sportowym piekle. Po porażce w Krośnie spadli na ostatnie miejsce w tabeli i będzie im ogromnie ciężko utrzymać się w eWinner 1 Lidze Żużlowej. Już za tydzień jadą do Łodzi na mecz z rozpędzonym Orłem, a w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego przyjdzie im się mierzyć ze Stelmetem Zielona Góra i będzie im szalenie ciężko o jakiekolwiek punkty w obydwu tych spotkaniach. Jednak zawodnicy Startu wierzą w powodzenie i obiecują walkę do samego końca.

Cellfast Wilki Krosno borykają się zarówno z wahaniami formy jak i kontuzjami. Wyraźnie widać brak w ostatnich dwóch meczach V. Milka, a do tego z kontuzją od trzech spotkań jeździ A. Lebiediew, któremu po meczu ze Startem udzielana była pomoc przez służby medyczne. W kuluarach mówi się, że ma przejść jeszcze przed rundą playoff, zabieg. Dokąd dojada Wilki przekonamy się niebawem. Już za tydzień arcytrudne spotkanie w Zielonej Górze z Falubazem, a na zakończenie sezonu zasadniczego potyczka ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk.

Punktacja:

Cellfast Wilki Krosno – 48 pkt.
9. Mateusz Szczepaniak – 8 (1,2,2,0,0,3)
10. Andrzej Lebiediew – 13+2 (3,1*,3,1,2*,3)
11. Rafał Karczmarz – 4 (0,0,1,3,0)
12. Vaclav Milik – z/z
13. Tobiasz Musielak – 17+1 (3,3,3,3,3,2*)
14. Franciszek Karczewski – 5+1 (3,0,2*,0)
15. Krzysztof Sadurski – 1 (1,0,0)
16. Kacper Szopa – ns

Aforti Start Gniezno – 42 pkt.
1. Michael Jepsen Jensen – 10 (3,2,2,3,0)
2. Ernest Koza – 6+4 (1*,1*,1*,2,1*)
3. Philip Hellstroem-Bangs – 4+2 (2*,1,1*,0)
4. Oskar Fajfer – 10+1 (1,3,2,2*,2)
5. Antonio Lindbaeck – 9 (2,3,2,1,1)
6. Mikołaj Czapla – 0 (0,0,0)
7. Marcel Studziński – 3+1 (2,0,1*)
8. Szymon Szwacher – ns

B

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *