Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Młodzieżowiec Cellfast Wilki Krosno prosto po meczu z Texom Stal Rzeszów: „Musimy coś zmienić, aby zaczęło to funkcjonować”

Cellfast Wilki Krosno
Fot. własne

Autor: Redakcja

Młodzieżowiec Cellfast Wilki Krosno prosto po meczu z Texom Stal Rzeszów: „Musimy coś zmienić, aby zaczęło to funkcjonować”

W 10. kolejce Metalkas 2. Speedway Ekstraligi doszło do drugiej w tym sezonie rywalizacji derbowej między Cellfast Wilki Krosno a Texom Stalą Rzeszów. Rzeszowianie wzięli rewanż za wcześniejszą porażkę, wygrywając 50:40, jednak bonusowy punkt pozostał w Krośnie. Początek meczu należał do Stali, która prowadziła 15:9 po pierwszej serii startów, a kolejne wyścigi umacniały ich przewagę, mimo pojedynczych wygranych Wilków.

Stal Rzeszów kontrolowała spotkanie, skutecznie odrabiając straty z wcześniejszego meczu. Szczególnie wyróżniali się Krystian Pieszczek, Nicki Pedersen i Jesper Knudsen, którzy regularnie zdobywali punkty dla swojej drużyny. Wilki, mimo kilku mocnych występów, nie były w stanie przełamać dominacji gości i po 10 wyścigach przegrywały 36:24. Mecz zakończył się wynikiem 50:40 dla Stali, ale dzięki obronie w 15. wyścigu Wilki Krosno zachowały punkt bonusowy za dwumecz.

Prosto po spotkaniu rozmawialiśmy z młodzieżowcem, Cellfast Wilki Krosno. Piotr Świercz wypowiedział się o przegranej, swojej dyspozycji i panujących warunkach na torze, gdzie dzień przed drużyna trenowała na prawie identycznym torze co w dniu meczu, a co poszło nie tak? Zapraszamy poniżej na rozmowę przed naszymi kamerami:

12c6e1e5 14c0 4593 9cd2 30e1c795e0c0
Fot. Dawid Pojnar
Derby Podkarpacia
Fot. Dawid Pojnar

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *