Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska/Turnieje Indywidualne

Celina Liebmann pojedzie z najlepszymi w Wielkiej Brytanii

Celina Liebmann
Fot. Taylor Lanning

Autor: Paweł Płóciniak

Celina Liebmann pojedzie z najlepszymi w Wielkiej Brytanii

18 marca na National Speedway Stadium odbędzie się Memoriał Petera Cravena, który zainauguruje sezon w Manchesterze. Jedną z uczestniczek zawodów będzie Celina Liebmann.

Podczas Memoriału Petera Cravena w Manchesterze na torze zobaczymy Celinę Liebmann. Dla Niemki nie będą to jedyne zawody na wyspach brytyjskich w tym roku, bowiem podpisała kontrakt w drużynie Workington Comets na zapleczu Premiership. – Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością powitania Celiny w Manchesterze podczas jej pierwszego występu na brytyjskiej ziemi i jestem pewien, że kibice będą równie podekscytowani jej widokiem. – mówi Mark Lemon dla bellevue-speedway.com 

Celina Liebmann jest pierwszą kobietą, która wystartowała w polskiej lidze, ma za sobą również debiut w Ekstralidze U24. Niemieckiej zawodniczce idzie najlepiej ze wszystkich, które już próbowały sił na żużlu. Sport motorowy wśród kobiet rozwija się, czego najlepszym przykładem jest już trzecia edycja żużlowej akademii kobiet, która w tym roku odbędzie się w Teterowie. – Kobiety w sporcie to temat, który w ciągu ostatnich kilku lat znacznie się rozwinął i ona praktycznie stała się twarzą kobiet na żużlu. – twierdzi Lemon.

W 2022 roku Liebmann wystąpiła podczas SGP2 Pradze. W bardzo ciężkich warunkach, jakie panowały na torze, wtedy Niemka poradziła sobie z kilkoma zawodnikami, zdobywając cztery oczka. Podczas Memoriału Petera Cravena wystąpi przeciwko czołowym zawodnikom na świecie, ponieważ na liście znajdują się Jason Doyle, Fredrik Lindgren, Luke Becker, Max Fricke, Daniel Bewley oraz Brady Kurtz. – Udowodniła, że ​​ma umiejętności, aby konkurować z czołowymi zawodnikami w swoim wieku, a teraz jest gotowa zrobić kolejny krok i przekonać się, jak poradzi sobie z niektórymi z najlepszych na świecie. – przyznaje trener Belle Vue Aces.

310255575 5717265201644802 1049653001944635956 n
Fot. Łukasz Wilk
żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *