Przejdź do treści
Aktualności

Krzysztof Cegielski: Na pewno nie martwiłbym się o wielkie nazwiska

Cegielski

Autor: Bartosz Glapiak

Krzysztof Cegielski: Na pewno nie martwiłbym się o wielkie nazwiska

Pierwszy żużlowy przedsezonowy weekend mamy już za sobą. Odbyły się m.in. Mistrzostwa Piotra Protasiewicza oraz Kryterium Asów w Bydgoszczy. Część zawodników mieliśmy okazję zobaczyć po raz pierwszy po zimowej przerwie.

1. kolejka żużlowa 2023 przełożona?!

Swoją opinią o początku sezonu podzielił się Krzysztof Cegielski. Ekspert stacji Canal+ uważa, że wejście w rozgrywki ligowe może zaskoczyć. – Moje odczucia po pierwszym weekendzie z żużlem są pozytywne. Dobrze, że niektórzy już jeżdżą. Szkoda, że inni nie mają takich możliwości, bo na wielu torach sytuacja jest trudna. Zastanawiam się, jak to będzie wyglądać podczas meczów ligowych, bo niektórzy mieli tej jazdy prawie tyle, co nic. Wejście w sezon ligowy może być dziwne i nas bardzo zaskoczyć – powiedział Krzysztof Cegielski w rozmowie dla portalu polskizuzel.pl.

– Wcale nie musi być tak, że ci, którzy teraz jeżdżą i wygrywają, będą robić to nadal, kiedy ruszy liga. To zależy od wielu czynników. Czasami zdarza się tak, że ktoś ma bardzo dużo chęci, bierze najlepszy sprzęt i pokonuje kogoś, kto na tym etapie kompletnie nie przejmuje się swoimi wynikami. W pewnym sensie bardziej obawiam się o tych, którzy wygrywają teraz. A już na pewno nie martwiłbym się o wielkie nazwiska, bo któreś z nich przywiozło jedno czy drugie zero – tłumaczy były żużlowiec.

Krzysztof Cegielski uważa, że na tym etapie przygotowań do sezonu zawodnicy nadal testują najróżniejsze rozwiązania w ustawieniach sprzętowych. Jako przykład podał występ Bartosza Zmarzlika w tegorocznym Kryterium Asów. Indywidualny mistrz świata zajął w zawodach szóste miejsce z dorobkiem 10 punktów.

– Bartek jest szybki w tych wyścigach, w których chce być szybki. To dla mnie jeden z tych, o których nie ma sensu się martwić. Dobrze zilustrował to trener Robert Sawina, który powiedział, że na tym etapie przygotowań do sezonu zawodnicy powinni testować najdziwniejsze rozwiązania, które przyjdą im do głowy. Myślę, że w wielu przypadkach tak się właśnie dzieje – przyznał ekspert.

W ciągu ostatnich dni odbyło się parę sparingów i turniejów indywidualnych. W nich poznaliśmy pierwszych wygranych i przegranych. Niektórzy zawodnicy dali po sobie poznać, że na ten moment są w dobrej dyspozycji.

– Proszę jednak nie sprowadzać mojej całej wypowiedzi do zdania: Cegielski uważa, że ci, którzy teraz przegrywają, będą za chwilę wygrywać. To nie tak. Niektórzy na pewno mają problem. Najgorzej jest z tymi, którzy wiedzą, że wyciągnęli najlepszy sprzęt, a ten nie jedzie. Oni mają teraz mało czasu, żeby znaleźć nowe rozwiązania i je przetestować. Może być tak, że ktoś zaraz zamówi nowy silnik i nie będzie wiedział, kiedy on przyjdzie albo czy pogoda pozwoli go solidnie sprawdzić – zaznaczył Krzysztof Cegielski.

fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY. Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *