Żużel - Best Speedway Tv - Grand Prix na żużlu, żużel na żywo!

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

„CANAL+ ONLINE Indywidualne Mistrzostwa Polski.” – oficjalnie znamy zasady IMP.

CANAL+

„CANAL+ ONLINE Indywidualne Mistrzostwa Polski.” – oficjalnie znamy zasady IMP.

Mini cykl składający się z trzech rund wyłoni indywidualnego mistrza Polski na żużlu w sezonie 2022. We wtorek, 22 marca, w siedzibie Canal+ odbyła się konferencja dotycząca m.in. zmian w formule rozgrywania indywidualnych mistrzostw Polski.

Najpierw rozegrane zostaną bowiem cztery turnieje ćwierćfinałowe. Z każdego do IMP Challenge awansuje czterech najlepszych jeźdźców. Przepustkę do jazdy w trzech finałowych turniejach wywalczy ośmiu najlepszych zawodników. Transmisje z IMP Challenge i trzech rund przeprowadzi stacja Canal+.

Dodatkowo zagwarantowane miejsce w gronie finalistów mają medaliści IMP z ubiegłego roku, stali uczestnicy cyklu Speedway Grand Prix oraz Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski z poprzedniego sezonu. – Cieszę się, że zmieniamy IMP. Zastanawialiśmy się, jak zrobić z IMP takie nasze małe GP i przyciągnąć fanów, którzy do tej pory interesowali się ligą i mistrzostwami świata – mówił Michał Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego.

Nowością będzie przyznawanie przy każdym turnieju dodatkowego punktu zawodnikowi, który wygra najwięcej biegów. Przekazano również, że turnieje rozgrywane będą w poniedziałki. Po raz pierwszy w historii zmagania uzyskały sponsora tytularnego, a umowa ma obowiązywać na pięć lat. Tym samym obowiązującą nazwą będą „CANAL+ ONLINE Indywidualne Mistrzostwa Polski.”

fot. Paweł Wilczyński

275205043 528897612003544 8688855717979455475 n
Magazyn 1 ligi Żużlowej, środa 19:00
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Reklamy
×
Reklamy
×