Żużel - Best Speedway Tv

Brytyjczycy przedstawili plan odbudowy speedwaya | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Brytyjczycy przedstawili plan odbudowy speedwaya

baner 1200 200

Brytyjczycy przedstawili plan odbudowy speedwaya

Ostatnio z Wysp Brytyjskich dochodziły raczej niepokojące informacje. Kolejne kluby informowały o rezygnacji ze startów w nadchodzących rozgrywkach, pojawiły się także glosy, że kłopoty wywołane pandemią to początek końca brytyjskiego speedwaya.

Brytyjczycy postanowili jednak ratować upadającą dyscyplinę i dziś ogłosili pięcioletni plan odbudowy speedwaya. Głównym celem pomysłu jest promowanie utalentowanej brytyjskiej młodzieży, poprzez starty w obu profesjonalnych ligach. Zatem od nadchodzącego sezonu w każdym klubie Premiership i Championship występować ma tzw. „wschodząca gwiazda”, czyli zawodnik młodzieżowy, a od sezonu 2022 liczba młodzieżowców w zespołach ma wzrosnąć do dwóch .

Przy okazji ustalono na 1 maja 2021 roku datę rozpoczęcia sezonu w Championship. Pierwszą kolejkę Premiership zaplanowano zaś na 3 maja 2021. Na chwilę obecną w najwyższej lidze wystartować ma sześć drużyn. spotkania mają być dostępne na platformach Eurosportu.
źródło: speedwaygb.co.uk

fot. facebook speedwaygb

Reklamy
baner 1200 200

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×