Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Spartanie wciąż niepokonani! Betard Sparta Wrocław – ebut.pl Stal Gorzów 49:41 [RELACJA]

Żużel
Fot. Michał Szmyd

Autor: Edyta Wojdeł

Żużel. Spartanie wciąż niepokonani! Betard Sparta Wrocław – ebut.pl Stal Gorzów 49:41 [RELACJA]

Za nami ostatnie spotkanie 5. kolejki PGE Ekstraligi. Po bardzo monotonnym i jednostronnym meczu w Lublinie, mecz we Wrocławiu nareszcie przyniósł prawdziwe ściganie i wyczekiwane przez wszystkich fanów żużla, emocje na najwyższym poziomie. W niedzielny wieczór na Stadionie Olimpijskim ponownie triumfowali zawodnicy Betard Sparty Wrocław.

Bez wątpienia, ku zaskoczeniu wielu, pierwszą serię startów od podwójnego zwycięstwa rozpoczęli goście. Była to zarazem pierwsza w tym sezonie parowa wygrana Martina Vaculika i Szymona Woźniaka. W biegu młodzieżowym straty punktowe Betard Sparty Wrocław starał się nadrobić Bartłomiej Kowalski, jednakże zabrakło mu w tym, wsparcia najświeższego Spartanina – Kacpra Andrzejewskiego. W trzecim biegu, prawie do samego końca, na 5:1 prowadzili Wrocławianie, jednak na ostatnim łuku Anders Thomsen wyprzedził Piotra Pawlickiego. Czwarty start zakończony został remisem, a finalnie przed pierwszym równaniem toru Gorzowianie zapewnili sobie dwupunktową przewagę.

Druga kolejka tego spotkania rozpoczęła się ostrą rywalizacją pomiędzy Piotrem Pawlickim, a Martinem Vaculikiem, który w trzecim okrążeniu popełnił błąd i utracił pozycję lidera. Vacul robił wszystko by ją odzyskać, a jego walkę z Pawlickim wykorzystał Artiom Łaguta, dzięki czemu gospodarze wygrali tym razem 5 do 1. W kolejnym biegu niesamowitą dyspozycją popisał się Bartłomiej Kowalski, natomiast Maciej Janowski przegrał walkę na dystansie z Szymonem Woźniakiem. Bieg siódmy był rewelacyjną walką pomiędzy Andersem Thomsenem, a Danielem Bewley’em, zakończoną triumfem żużlowca z Gorzowa i biegowym remisem. Cała seria zakończyła się natomiast czteropunktowym prowadzeniem Spartan.

Po drugim równaniu toru Betard Sparta Wrocław i ebut.pl Stal Gorzów ponownie rozpoczęły od remisu. W biegu dziewiątym triumfowali Spartanie, którzy powiększyli swoją przewagę o kolejne dwa punkty dzięki Danielowi Bewley’owi. Podczas kolejnego startu ponownie triumfował Anders Thomsen, który najpierw zostawił w tyle Piotra Pawlickiego, a następnie uporał się z Artiomem Łagutą.

Ostatnią serię startów od podwójnego zwycięstwa rozpoczęli żużlowcy ebut.pl Stali Gorzów, zmniejszając tym samym przewagę gospodarzy. Po ostrej walce pomiędzy Piotrem Pawlickim, a Szymonem Woźniakiem, byliśmy świadkami pierwszego w tym spotkaniu wykluczenia, z powodu przejechania przez Taia Woffindena obydwoma kołami po za linią toru. Bieg dwunasty całkowicie zdominowali zawodnicy Betard Sparty Wrocław, którzy ponownie zwiększyli swoją przewagę nad gośćmi z Gorzowa. Ostatni bieg tej serii był prawdziwym żużlowym pojedynkiem pomiędzy wszystkimi zawodnikami ebut.pl Stali Gorzów i Betard Sparty Wrocław.

Po raz pierwszy swoją szansę na występ w biegach nominowanych otrzymał żużlowiec gospodarzy – Bartłomiej Kowalski. Młody Spartanin, co prawda do mety dojechał na ostatniej pozycji, ale dzielnie walczył on z Andersem Thomsenem. Bieg czternasty zakończony remisem zapewnił jednocześnie zwycięstwo Betard Sparcie Wrocław. Ostatni bieg tego wieczoru zdominował Maciej Janowski, który pokonał niesamowitego tego wieczoru Andersa Thomsena. Całe spotkanie zakończyło się ośmiopunktową wygraną gospodarzy, którzy po pięciu kolejkach nadal zostają niepokonani.

W zespole gospodarzy pod względem punktów najlepiej zaprezentował się Daniel Bewley, który łącznie przywiózł 12 oczek, niczyjej uwadze jednak nie umknęła bez wątpienia postawa juniora wrocławskiej Sparty, Bartłomieja Kowalskiego, który tego wieczoru niejednokrotnie podejmował owocną walkę z doświadczonymi seniorami.

W drużynie gości z ebut.pl Stali Gorzów dominował Anders Thomsen, który rewelacyjnie odnalazł się na wrocławskim owalu i zdobył 13 punktów z bonusem. Dzielnie wtórowali mu Szymon Woźniak oraz Martin Vaculik, obaj żużlowcy przywieźli po 10 punktów oraz bonusy.

Betard Sparta Wrocław 49 pkt
9. Tai Woffinden 3 +1 pkt
10. Daniel Bewley 12 pkt
11. Artiom Łaguta 10 +1 pkt
12. Piotr Pawlicki 6 +1 pkt
13. Maciej Janowski 10 pkt
14. Kacper Andrzejewski 0 pkt
15. Bartłomiej Kowalski 8 +1 pkt

ebut.pl Stal Gorzów 41 pkt
1. Szymon Woźniak 10 +2 pkt
2. Wiktor Jasiński 0 pkt
3. Martin Vaculik 10 +1 pkt
4. Oskar Fajfer 3 +1 pkt
5. Anders Thomsen 13 +1 pkt
6. Mateusz Bartkowiak 2 +2 pkt
7. Oskar Paluch 3 pkt
8. Mathias Pollestad 0 pkt

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

fot. Michał Szmyd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *