Będą roszady w tabeli? Wicelider vs brązowi medaliści

Już w piątek 24 lipca walkę stoczą dwa kluby z początku tabeli – RM Solar Falubaz Zielona Góra i Motor Lublin. Dla obydwu drużyn będzie to istotny mecz. Klub z Lublina obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli, natomiast zielonogórskie myszy są tuż za nim.

W tym pojedynku wyjątkowo ciężko jest wskazać faworyta, jednak to Zielona Góra będzie posiadała atut własnego toru i póki co juniorzy tej ekipy lepiej prezentują się na tle juniorów drużyny gości.

W ekipie z Lublina po ostatnim meczu nie będzie zmian w składzie, bo kolejną szansę dostaje Paweł Miesiąc, który tydzień temu w meczu z GKM-em Grudziądz zdobył 7 punktów. Wygląda na to, że „Łełek” z Jakubem Jamrogiem zmienia się co dwa mecze. Nie jestem pewna czy jest to dobra taktyka menadżera Lublina, Jacka Ziółkowskiego. Żaden z zawodników nie ma okazji porządnie „wjechać” w sezon.

Po stronie RM Solar Falubaz Zielona Góra również skład nie jest zaskoczeniem. Dopóki jest dobrze i zawodnicy dają z siebie wszystko, nie ma sensu wprowadzanie zmian. Na ten moment ekipa ma odjechany jeden mecz mniej niż lubelski klub. Powodem przełożenia zawodów z Unią Leszno był pozytywny test na COVID – 19 u jednej z osób funkcyjnych podczas meczu z ROW-em Rybnik.

Z całą pewnością to będzie zacięta walka. Żadna z drużyn nie ma przysłowiowego „noża na gardle”, ale mimo wszystko liczy się każdy punkt, który w późniejszej fazie sezonu może być na wagę złota.

Czy Koziołki wezmą Myszy na rogi, czy to Myszy zjedzą Koziołki? Dowiemy się już w ten piątek. Start pierwszego biegu o godzinie 20.30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *