Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Bartosz Zmarzlik niepokonany! Polskie podium w Memoriale Edwarda Jancarza

Bartosz Zmarzlik
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Bartosz Zmarzlik niepokonany! Polskie podium w Memoriale Edwarda Jancarza

Bartosz Zmarzlik wygrał Memoriał Edwarda Jancarza 2024. Wychowanek miejscowej Stali był niepokonany i nieosiągalny dla rywali. Na podium obok niego zobaczyliśmy dwóch innych polskich zawodników: Kacpra Worynę oraz Piotra Pawlickiego. W finale zameldował się również Daniel Bewley.

Już na otwarcie zawodów klasę mistrza pokazał Bartosz Zmarzlik. Czterokrotny mistrz świata wygrał start z drugiego pola i pewnie przywiózł za swoimi plecami Macieja Janowskiego, Chrisa Holdera oraz Oskara Palucha. Dużo więcej walki było w drugiej gonitwie dnia. Emocje zapewnili Jakub Miśkowiak oraz Kai Huckenbeck. Górą ostatecznie był nowy nabytek gorzowskiej Stali, z czego niezwykle cieszyła się miejscowa publiczność. Do listy zwycięzców dopisali się również dwaj inni przedstawiciele gospodarzy: Martin Vaculik oraz Szymon Woźniak. Ten drugi musiał jednak do samego końca bronić się przed zaciekłymi atakami Dudka.

Drugą serię rozpoczęliśmy od mocnego starcia na pierwszym łuku pomiędzy braćmi Pawlickimi. Piotr z pierwszego pola bardzo szeroko wywiózł swojego brata, który potem nie dał już rady przedrzeć się przez młodzieżowców: Wiktora Przyjemskiego oraz Oskara Palucha. Szósty wyścig to kolejny pokaz siły Bartosza Zmarzlika, który tym razem pozostawił w pokonanym polu Fajfera, Jacka Holdera oraz Bewleya. W siódmej gonitwie po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Patryk Dudek. „Duzers” do dwójki zdobytej w pierwszym starcie dorzucił tym razem zwycięstwo. Na zakończenie serii niespodziewanie zwyciężył Kacper Woryna, a stawkę zamknął Szymon Woźniak.

Na początek trzeciej serii startów trzech reprezentantó gospodarzy pogodził Jack Holder. Miejscową publiczność wyraźnie dziwiła słaba dyspozycja Woźniaka, który po raz kolejny dojechał do mety na jednej z dwóch ostatnich pozycji. W kolejnym biegu Bartosz Zmarzlik po raz kolejny nie pozostawił żadnych złudzeń rywalom, a na starcie stali obok niego bardzo szybcy w poprzedniej serii Patryk Dudek oraz Kacper Woryna. Czterokrotny mistrz świata sprawę załatwił jednak już na wejściu w drugi łuk pierwszego okrążenia. Przełamał się wreszcie Przemysław Pawlicki, który po dwóch zerach dopisał do swojego dorobku od razu zwycięstwo. Po biegu jednak niespodziewanie widzieliśmy obrazki z parku maszyn, gdzie Pawlicki wyraźnie cierpiał i narzekał na ból nogi.

Trzynasty wyścig to absolutna i bezsprzeczna dominacja Kacpra Woryny, który z gigantyczną przewagą wygrał z gorzowską gwardią: Fajferem, Miśkowiakiem i Paluchem. Chwilę później groźny upadek bez kontaktu z rywalem zaliczył Kai Huckenbeck. Niemiec na szczęście szybko się pozbierał. W powtórce czwartą „trójkę” zdobył Bartosz Zmarzlik. Zwycięstwa w tej serii zaliczyli również Dan Bewley oraz Patryk Dudek. To właśnie „Duzers” znajdował się za plecami niepokonanego Zmarzlika w klasyfikacji generalnej.

Na otwarcie piątej serii startów świetnie pokazał się Kai Huckenbeck. Niemiec pokonał Dudka, Bewleya oraz Palucha. Osiemnasty bieg to niezła rywalizacja Zmarzlika z Woźniakiem. Zawodnik Stali atakował swojego dobrego kumpla, ale czterokrotnego mistrza świata wyprzedzić niełatwo. Za ich plecami doszło z kolei do sensacyjnego rozstrzygnięcia. Rezerwowy Villads Nagel przyjechał przed Jakubem Miśkowiakiem. Rundę zasadniczą ze zwycięstwami zakończyli Piotr Pawlicki i Martin Vaculik. Obaj z dość wysokich pozycji wjechali do półfinałów.

W pierwszym z nich Słowak jednak przyjechał do mety jako ostatni. Wygrał Zmarzlik przed Woryną i to właśnie dwaj Polacy jako pierwsi zameldowali się w wielkim finale. Po chwili dołączyli do nich Daniel Bewley i Piotr Pawlicki, chociaż tego tego drugiego do samej kreski ścigał Maciej Janowski. Finał to oczywiście show jednego aktora. Bartosz Zmarzlik wygrał Memoriał Edwarda Jancarza z kompletem punktów. Drugi był Kacper Woryna, a podium zamknął Piotr Pawlicki!

Memoriał Edwarda Jancarza 2024 – wyniki

NrNazwisko IIIIIIIVVVIVIIRazem
1Bartosz Zmarzlik333333321
2Kacper Woryna131302212
3Piotr Pawlicki033232114
4Daniel Bewley202313011
5Maciej Janowski22122110
6Chris Holder1221119
7Patryk Dudek23232012
8Martin Vaculik31213010
9Jack Holder013127
10Szymon Woźniak301127
11Kai Huckenbeck211w37
12Oskar Fajfer120216
13Jakub Miśkowiak300104
14Przemysław Pawlicki0033
15Wiktor Przyjemski120003
16Oskar Paluch010001
17Villads Nagel11
18Jakub Stojanowski00
Kacper Woryna
Fot. Michał Szmyd
Żużel
Fot. Michał Szmyd

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *