Bartosz Zmarzlik bezbłędny w Złotym Kasku! Wielkie święto żużla w Opolu | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Bartosz Zmarzlik

Bartosz Zmarzlik bezbłędny w Złotym Kasku! Wielkie święto żużla w Opolu

W Lany Poniedziałek na Stadionie im. Mariana Spychały w Opolu odbył się Finał Turnieju o Złoty Kask. Zawody z kompletem punktów wygrał Bartosz Zmarzlik, który obronił tytuł. Podium uzupełnili Dominik Kubera i Patryk Dudek.

278287559 3588657981362475 484071468145522018 n

2-krotny mistrz świata od samego początku był wyraźnie lepszy od swoich rywali. Pewnie wygrywał każdy bieg, a w efekcie po raz trzeci z rzędu zwyciężył w Turnieju o Złoty Kask, czego dokonał jako pierwszy w historii. Ze Zmarzlikiem do końca rywalizował Patryk Dudek, ale żużlowiec Stali Gorzów okazał się lepszy, a popularny „Duzers” zakończył rywalizację na trzeciej pozycji.

Zawody z pewnością dobrze zapamięta Dominik Kubera, który przegrał zaledwie 2 biegi i zajął drugie miejsce. Zawodnik Motoru Lublin już w zeszłym roku dostał szansę na jazdę w trzech rundach Grand Prix, a zajęcie drugiego miejsce w Złotym Kasku być może pozwoli mu myśleć o wejściu do cyklu na stałe.

Najbliżej podium byli Maciej Janowski i Bartosz Smektała. Obaj przez cały turniej spisywali się bardzo dobrze i niewiele im zabrakło do pierwszej trójki. Świetnie zaprezentowali się również Szymon Woźniak, Gleb Chugunow, czy Piotr Pawlicki, który z pewnością mógłby walczyć o medal, gdyby nie to, że dwukrotnie wjechał w taśmę i w efekcie zakończył rywalizację dopiero na 7. pozycji. Pozytywnie zaskoczył również Tobiasz Musielak, który był jedynym zawodnikiem z eWinner 1. Ligi w obsadzie, ale mimo tego nie odstawał od reszty stawki, a pod koniec zawodów udało mu się nawet wygrać bieg, w którym pokonał m.in. Janowskiego.

Turniej był świetną atrakcją dla kibiców. Stadion w Opolu pękał w szwach, atmosfera na trybunach była świetna, a kibice dobrze bawili się, obserwując zmagania najlepszych polskich żużlowców. Dla lokalnych fanów, których drużyna na co dzień jeździ w 2. Lidze Żużlowej zawody tej rangi w tak mocnej obsadzie były prawdziwym świętem żużla.

Warto również dodać, że Opolu odnotowano nowy rekord toru. Poprzedni należał do Grega Hancocka, został ustanowiony w 2018 roku na meczu Kolejarz Opole – Stal Rzeszów i wynosił 59,50. Teraz nowym rekordzistą został zdobywca Złotego Kasku, czyli Bartosz Zmarzlik, który 9. bieg przejechał w 59,39 sekundy.