Żużel - Best Speedway Tv

Artiom Łaguta pozywa polski związek! Będzie się działo! Przywrócenie do ligi, albo wielomilionowe odszkodowania! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Artiom Łaguta

Artiom Łaguta pozywa polski związek! Będzie się działo! Przywrócenie do ligi, albo wielomilionowe odszkodowania!

Artiom Łaguta pozywa polski związek! Będzie się działo! Przywrócenie do ligi, albo wielomilionowe odszkodowania!

Artiom Łaguta złożył w sądzie pozew przeciwko Polskiemu Związkowi Motorowemu. Zawodnik twierdzi, że ma polskie obywatelstwo, a zakaz jazdy w PGE Ekstralidze, narusza jego konstytucyjne prawa. W marcu Rosjanie zostali zawieszeni przez FIM, a następnie przez PZM.

Łaguta złożył papiery w sądzie i będzie starał się uzyskać zgodę do startów, dowodząc, że narusza się jego konstytucyjne prawa. W siedzibie PZM wiedzą o tym, ale nie chcą komentować sprawy. Trwa oczekiwanie na wezwanie na rozprawę sądową. O tym, że Łaguta szykuje się do pozwu, było wiadomo już od jakiegoś czasu. Wiadomo, że będzie to bardzo ciekawa spraw, a PZM nie zamierza ustępować. Już wcześniej Łaguta dostał uzasadnienie pisemne, odmowy wydania polskiej licencji.

Ciężko przewidzieć, jak będzie przebiegał proces. Wydaje się, że nie ma wielkich szans na to, by zakończyła się szybko, by Łaguta jeszcze w tym sezonie mógł wrócić na tor czy też inni Rosjanie z polskim paszportem. Ewentualna wygrana Rosjanina może być podstawą do tego, by domagać się wysokiego odszkodowania za utracone zarobki.

fot. Paweł Wilczyński

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×