Przejdź do treści
Aktualności/Ligi Zagraniczne

Artiom Łaguta i Wadim Tarasienko nie pojadą również w Rosji

Artiom Łaguta

Autor: Jakub Żak

Artiom Łaguta i Wadim Tarasienko nie pojadą również w Rosji

Od pewnego czasu kolejne ligi wykluczają rosyjskich zawodników w związku z inwazją na Ukrainę. Jako pierwszy decyzję podjął FIM, a za nimi poszedł PZM (Polska), DMU (Dania) i SVEMO (Szwecja). Teraz z zupełnie innych przyczyn dwóch żużlowców z Rosji straciło możliwość jazdy również w swoim kraju, co jest efektem publicznego skrytykowania działań rosyjskiej władzy.

„MFR przeanalizowała wypowiedzi rosyjskich zawodników Artioma Łaguty i Wadima Tarasienko w mediach i na portalach internetowych dyskredytujące honor i godność Federacji Rosyjskiej oraz Prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Władimirowicza Putina. Zawodnicy, którzy składali niegodne wypowiedzi i opinie na temat sytuacji w kraju, nie zasługują na miano dumnego rosyjskiego sportowca i reprezentowanie honoru Federacji Rosyjskiej na zawodach międzynarodowych” – czytamy na stronie Rosyjskiej Federacji Motocyklowej (MFR).

Konsekwencją wypowiedzi obu zawodników jest przede wszystkim pozbawienie ich rosyjskich licencji żużlowych. Oprócz tego zostali wycofani z reprezentacji, wszystkich rozgrywek międzynarodowych, oraz zawodów rozgrywanych w Rosji.

Sytuacja Wadima i Artioma nie wygląda najlepiej. Na Rosjan zamknęły się już prawie wszystkie ligi i turnieje zagraniczne, a teraz również rozgrywki krajowe. Wszystko wskazuje na to, że obaj będą zmuszeni zrobić sobie dłuższą przerwę od żużla.

fot. Emilia Hamerska-Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *