Żużel - Best Speedway Tv

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski buduje skład na szybki awans | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Arged Malesa Ostrów Wielkopolski

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski buduje skład na szybki awans

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski buduje skład na szybki awans

Spadkowicz PGE Ekstraligi, Arged Malesa Ostrów Wielkopolski buduje kadrę na powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Zarząd klubu nauczony doświadczeniami z bieżącego sezonu wie, iż by w ogóle utrzymać się w PGE Ekstralidze należy się kadrowo przygotować do awansu. -„Celem na przyszły sezon jest powrót do PGE Ekstraligi. Po spotkaniu ze sponsorami stwierdziliśmy, że jak teraz nie zaatakujemy to później może być problem, bo za rok, dwa, trzy czy cztery będzie tylko trudniej. Wiem, że to będzie droższy sezon jak na warunki pierwszoligowe, ale musimy zaryzykować. Budżet będziemy budować i będziemy walczyć o powrót do PGE Ekstraligi” – powiedział Prezes Waldemar Górski dla speedwayekstraliga.pl.

Mimo, że Ostrovia zakończyła już sezon to w klubie dużo się dzieje. Wciąż jednak trwa cisza, ani prezes Waldemar Górski, ani trener Mariusz Staszewski nie chcą odsłonić kart przed tzw. przyklepaniem tematu. Dzisiaj wiadomo, że na 100% w klubie zostają Oliver Berntzon oraz Jakub Krawczyk. Bardzo prawdopodobne jest również, że w zespole zostanie także Matias Nielsen, więc Ostrovia miała by bardzo dobrego zawodnika na pozycję „U24”. Jeśli Grzegorz Walasek zdecyduje się na kontynuowanie kariery, to również ma miejsce w kadrze trenera Staszewskiego.

Nie wiadomo, co z Tomaszem Gapińskim, o którego dopytuje Polonia Piła. Kibice oraz działacze z Piły pragną powrotu „Gapy”, który miałby pełnić funkcję lidera w Polonii w 2023 roku. Dużo będzie zależeć, jaki skład skompletuje pilski drugoligowiec. Gapiński jednak ze swoim doświadczeniem wciąż może być mocnym ogniwem w ekipie pierwszoligowej.

Niestety dla ostrowian z zespołem rozstać ma się Chris Holder, który prawdopodobnie trafi do ekipy z Leszna, choć jeszcze niedawno wydawało się, że pozostanie z Ostrowem w 1. Lidze Żużlowej. W Ostrowie nie będą jednak długo po nim rozpaczać, bo prezes Waldemar Górski szykuje duże wzmocnienie polskiej formacji seniorskiej. Do zespołu przymierzany jest Tobiasz Musielak.

Lider CellFast Wilków Krosno miałby bliżej na treningi i zawody, gdyż mieszka w Lesznie. Krośnianie oczywiście także chcieliby pozostania Musielaka w zespole, jednak ostrowianie oferują Musielakowi doskonały benefit w postaci umowy sponsorskiej z firmą Garcarek, a jak wiadomo to potężny gracz na mapie sponsorów żużlowych. O „Tofika” zabiegają również ekipy z Zielonej Góry, Bydgoszczy, Łodzi oraz w przypadku awansu do eWinner 1. Ligi Żużlowej beniaminek z Poznania oraz Rawicza.

Reklamy

fot. Anna Kłopocka / TŻ Ostrovia

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×