Żużel - Best Speedway Tv

Anders Thomsen o propozycjach na sezon 2024 i o tym, jak jest w Gorzowie | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Anders Thomsen

Anders Thomsen o propozycjach na sezon 2024 i o tym, jak jest w Gorzowie

Anders Thomsen o propozycjach na sezon 2024 i o tym, jak jest w Gorzowie

Sezon 2023 dopiero przed nami, a w żużlowym środowisku już krążą plotki odnośnie przyszłości niektórych, dobrze znanych fanom czarnego sportu, zawodników na sezon 2024. Nie ominęły one również gościa ostatniego Magazynu Best Speedway Tv – Andersa Thomsena.
Sezon za sezonem

Ledwo jeden sezon dobiega końca, a już zaczynają się przygotowania do kolejnego. Jest co prawda chwila na odpoczynek i regenerację, jednakże niektóre propozycje kontraktowe sugerują wybieganie myślami bardzo daleko w przód. Kwestia ta dotyczy również Andersa Thomsen, dla którego miniony sezon 2022 niestety, nie należał do najszczęśliwszych, a 2023 może mieć bardzo duże znaczenie w karierze. Pomimo tego gorzowski zawodnik już zaczyna otrzymywać propozycje na rok 2024.

– Było kilka rozmów, ale powiedziałem, że jestem skoncentrowany na bieżącym sezonie i jest on dla mnie naprawdę ważny.

Płynie czas jak w rzece woda

Anders Thomsen czasy juniorskie ma już dawno za sobą, a rok 2024 przyniesie mu kolejne okrągłe urodziny. Nie ulega więc wątpliwości, że powoli dochodzi on do tego etapu w żużlowej karierze, w którym, w wielu przypadkach, zaczyna powoli dzwonić ostatni dzwonek na zdobywanie tak prestiżowych tytułów, jak chociażby Mistrzostwo Świata.

– Stawiam na ten rok, ponieważ, no cóż, starzeję się i chcę naprawdę pokazać, że zasługuję by być na szycie. Tak samo w Grand Prix, więc absolutnie nie myślę o 2024. Teraz, tylko 2023.

Nowa głowa stalowej rodziny?

Odejście niepisanego asa z rękawa gorzowskiej stali, będzie zarówno wyzwaniem dla całej drużyny, jak i znaczną szansą do wybicia się dla pojedynczych zawodników. Chociaż Bartosz Zmarzlik podkreślał, iż mówi tylko „do zobaczenia”, a nie definitywne „do widzenia”, to jednak póki co, lukę po najlepiej punktującym wśród Stalowców zawodniku, będzie trzeba koniecznie wypełnić. Wygląda jednak na to, że o chętnych podjęcia się tego wyzwania fani drużyny z Gorzowa nie będą musieli się martwić.

Reklamy

Obecnie czuję się, jakbym był jedną z głównych postaci w drużynie i chcę zrobić naprawdę dobre wyniki. Naprawdę lubię ten klub. Czuję się w nim jak w domu, chcę dać z siebie wszystko, więc nie koncentruję się jeszcze na sezonie 2024.

Home sweet home

Ludzie mają specyficzną tendencję do przyzwyczajania się do innych osób, rzeczy oraz oczywiście miejsc. Pomimo tego, że o przywiązaniu żużlowców do klubów można wydawać ostatnimi czasy niezbyt wiele pochlebnych opinii, to Anders Thomsen, po trzech latach, czuje się w Gorzowie na tyle dobrze, że na chwilę obecną nawet nie próbuje wizualizować siebie samego w jakimkolwiek innym klubie.

– Wiesz, jestem tu już czwarty rok. Nie potrzebuję używać nawigacji, wiem do kogo zadzwonić, gdy czegoś potrzebuję. To wszystko jest dla mnie bardzo ważne, bo tak jak powiedziałem czuję się jak w domu, a to jest dla mnie najważniejsze.

CAŁA ROZMOWA Z ANDERSEM THOMSENEM W NASZYM MAGAZYNIE NA KANALE YouTube!

fot. Sonia Kaps

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×