Żużel - Best Speedway Tv

Adrian Gała: "Projekt jest ciekawy, ludzie są fajni, więc chcemy dać możliwie jak najwięcej od siebie" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Adrian Gała

Adrian Gała: „Projekt jest ciekawy, ludzie są fajni, więc chcemy dać możliwie jak najwięcej od siebie”

Adrian Gała: „Projekt jest ciekawy, ludzie są fajni, więc chcemy dać możliwie jak najwięcej od siebie”

Adrian Gała sezon 2022 może niewątpliwie zaliczyć jako jeden z najtrudniejszych w całej swojej dotychczasowej karierze. Już na początku lipca, zawodnik Wybrzeża Gdańsk nabawił się poważnej kontuzji, która wyeliminowała go ze startów na wiele miesięcy. Po zakończeniu kompani 2022 zawodnik zdecydował się na zmianę otoczenia i dołączył do beniaminka 1. Ligi, czyli zespołu z Poznania.

Adrian Gała w ubiegłym roku w barwach Wybrzeża wystąpił w 14 meczach i pojawił się 59 razy na torze. Wygrał 15 biegów, 14 razy był drugi a 17 razy trzeci. W 13 biegach nie zdobył punktów, co przełożyło się na średnią biegopunktową na poziomie 1,712 oraz meczową na poziomie 7,50. Włodarze klubu z Poznania wiele sobie obiecują po postawie tego zawodnika i liczą, że tym razem pech odniesionych urazów nie zdominuje jego kolejnego sezonu.

Sam zawodnik udzielił niedawno wywiadu witrynie polskizuzel.pl w którym opowiedział o minionym roku oraz planach i ambicjach klubu z Poznania na sezon 2023. Już na wstępie zawodnik zaznaczył, że dolegliwości które doskwierały mu w minionym roku są już za nim.

Skończyłem szybko, bo na początku lipca. Po zabiegu miałem dość długą przerwę. Trwała ona cztery miesiące. Z tego też powodu szybciej rozpocząłem przygotowania do nowego sezonu. Już 1 listopada ruszyłem pełną parą. Nie czuję żadnych dolegliwości, wszystko robię na sto procent. Jestem z tego zadowolony, bo ten najbliższy sezon będzie dla mnie bardzo ważny. Chcę być do niego maksymalnie przygotowany – powiedział w rozmowie z polskizuzel.pl Adrian Gała.

Kenneth Hansen: „Moje ciało czuje się już dobrze, jestem silny i gotowy do walki w nowym sezonie”

Zawodnik podkreślił także, że każdy rok ma znaczenie i każdy jest równie ważny dla niego, zaznaczył także że zmienianie klubu co rok nie jest fajne i liczy na to, że w Poznaniu zakotwiczy na dłużej.

Każdy jest ważny, bo nowy rok, to nowe nadzieje i nowe cele. Dodatkowo nie jest fajnie, jak co rok musisz zmieniać klub, a tak akurat stało się w moim przypadku. Z Gdańska odszedłem z powodu, o którym dobrze wiemy. Musiałem to zrobić. Tak trafiłem do Poznania, gdzie mam grono wieloletnich sponsorów, którym chciałbym odpłacić się dobrą jazdą […] Był rok w Bydgoszczy i kontuzja, potem rok w Gdańsku i znów kontuzja. Teraz wracam jednak do Wielkopolski i mam nadzieję, że będzie inaczej, lepiej – dodał w rozmowie z polskizuzel.pl Adrian Gała.

Reklamy

Na koniec Gała został zapytany, o co pojedzie Poznań w przyszłym sezonie i jakie plany mają w Wielkopolsce. Zawodnik zaznaczył, że zawodnicy chcą osiągnąć jak najwyższy wynik i powalczyć o fazę play-off.

Myślę, że mamy ciekawy skład. Mamy grupę walczaków, co chcą się ścigać, a nie odcinać kupony. Ja sobie nawet nie wyobrażam, że my spadniemy, że nie wejdziemy do szóstki. A jak nie awansujemy do play-off, to sezon skończy się dla nas już w lipcu, a chcielibyśmy się ścigać i dawać radość kibicom i działaczom PSŻ jak najdłużej. Projekt jest ciekawy, ludzie są fajni, więc chcemy dać możliwie jak najwięcej od siebie – powiedział w rozmowie z polskizuzel.pl Adrian Gała.

Fot. Sonia Kaps

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘC

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×